Navigation Menu+

Złoty środek na dolegliwości swędzenia skóry

Posted on lut 28, 2021 by in porady |

Gdy swędzenie skóry staje się bardzo dokuczliwe, szukamy pomocy najczęściej w aptece lub u specjalisty. Swędząca skóra jest dolegliwością, która nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Pudrderm  jest produktem, który znieczula, chłodzi i osłania. Pudroderm działa nie tylko na ospę! Prócz ospy produkt znajduje swoje zastosowanie w stanach zapalnych skóry, po ukąszeniach owadów oraz po naświetleniach radiologicznych. 

 

Czym jest Pudrderm?

 

To produkt o działaniu leczniczym o synergicznym działaniu najczęściej w postaci zawiesiny. Stosuje się go bezpośrendio na skórę. Charakteryzuje się tym, że działa miejscowo znieczulająco, przeciwświądowo, ściągająco oraz osłaniajaco. Lekarze bardzo chętnie polecają produkt, gdy pacjent boryka się ze stanem zapalnym skóry wraz z wysypką oraz świądem. Produkt składa się z substancji czynnej oraz substancji pomocniczych. Produktu nie należy stosować w sytuacji, gdy pacjent wykazuje nadwrażliwość na beznokainę, lewomentol, cynku tlenek lub na inną substancję pomocniczą znajdującą się w składzie. Beznokaina działa miejscowo znieczulająco, a tlenek cynku wykazuje właściwości ściągające, osłaniające oraz przeciwbakteryjne. Z kolei lewomentol sprawia, że posmarowane miejsce wyróżnia się przyjemnym i kojącym chłodem. 

 

Jak stosować Pudroderm?

 

Pudroderm zawsze trzeba stosować zgodnie z ulotką i zaleceniami lekarza. Kiedy pacjent ma wątpliwości, zawsze powinien skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem. Na zmienioną skórę należy nałożyć cienką warstwę produktu do dwóch razy na dobę. Pudrodermu nie należy zakrywać opatrunkiem i wcierać w skórę. Pudroderm najczęściej używa się w stanach zapalnych skóry z wysypką, obrzękiem i świądem. Co więcej, produkt stosuje się na zmiany alergiczne, nawet na alergię spowodowaną promieniami słonecznymi. Substancje świetnie radzą sobie z miejscowym obrzękiem, zaczerwienieniem, a nawet z bąblami. Dyskomfort na skórze powodują także świąd i pieczenie. Podczas stosowania na skórę należy chronić oczy i błony śluzowe skóry. Produktu nie wolno nakładać na rany, które się trudno goją i uszkodzoną skórę.