Navigation Menu+

Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie

Posted on sty 10, 2020 by in medycyna estetyczna |

Toksyna botulinowa, zwana popularnie botoksem, jest obecnie najchętniej wybieraną neurotoksyną w medycynie. Nie dzieje się tak przez przypadek. Zastosowanie toksyny botulinowej nie jest obarczone wysokim ryzykiem wyniknięcia negatywnych skutków dla pacjenta.  Toksyna botulinowa to nic innego jak białko, którego zadaniem jest dosłownie wstrzymujące przesyłanie impulsów w powiązaniach mięśniowych.  Na rynku występuje kilka typów toksyny botulinowej. Są to Botox, Dysport i Bocoture.

Co wyleczymy toksyną botulinową?

Obecnie toksyna botulinowa jest wykorzystywana w medycynie estetycznej.  Jednakże znalazła ona również szerokie uznanie w medycynie klasycznej.  Coraz częściej zostaje wykorzystywana w układzie ocznym do niwelowania zeza. Zez najczęściej powstaje w wyniku wrodzonych problemów z mięśniem lub nerwem w okolicach gałek ocznych. Wstrzyknięcie  toksyny botulinowa pozwala unieruchomić pracę mięśni dzięki czemu możliwe jest wyrównanie pracy gałek ocznych.  Toksyna botulinowa ma również nieocenione zastosowanie w układzie wydzielniczym, do walki z nadmierną potliwością.  W tym wypadku najczęściej zastosowanie znajduje Botox i Dysport. Działają one blokująco na uwalnianie acetylocholiny z zakończeń nerwowych, co z kolei prowadzi do zatrzymania wydzielania potu. Obecnie zabieg zyskuje coraz większą popularność. Nieocenione jest także znaczenie toksyny botulinowej przy leczeniu chronicznych bólów głowy i migren. Skuteczność szacuje się nawet na 83 %! Na ogromny plus zasługuje również fakt, że leczenie toksyną botulinową nie powoduje na ogół działań niepożądanych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszej Kliniki. Nieustannie pracujemy na podwyższeniem jakości naszych usług, wykonywanych przez doświadczonych specjalistów. Przykładamy także szczególną uwagę do wykorzystywanych przez nas produktów.  Jeżeli interesuje Państwa wykonanie zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej na terenie Warszawy z chęcią udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszelkie nurtujące Państwa pytania by zapewnić Państwu jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo.