Navigation Menu+

Wizyta u stomatologa w niedziele!

Posted on lut 10, 2021 by in stomatolog |

dentysta niedziela gdynia

Aby móc cieszyć się pełnym, zdrowym uzębieniem, a co się z tym wiąże, pięknym uśmiechem, musimy o to dbać już od najmłodszych lat. Dokładne szczotkowanie zębów rano i wieczorem, stosowanie nitki dentystycznej czy płynu do płukania jamy ustnej to zdecydowana podstawa, ale nawet największa troska o swoje zęby nie zwalnia nas z wizyty u dentysty. Niestety niektórzy wręcz panicznie boją się stomatologa i odkładają wizytę w nieskończoność, co w efekcie może powodować duże ubytki lub sprowadzać się do sytuacji, że konieczne będzie leczenie kanałowe, a nawet usunięcie zęba. A wystarczyłoby zgodnie z zaleceniami zgłaszać się na kontrolę stanu swojego uzębienia raz na pół roku, aby uniknąć przykrych konsekwencji. Dlatego zamiast zwlekać, jeszcze dziś umów się na wizytę do stomatologa i zadbaj o zęby, których kondycja ma wpływ na ogólne funkcjonowanie naszego organizmu.

Niedzielna wizyta u stomatologa

Regularne wizyty u dentysty raz na pół roku, pozwalają na bieżąco monitorować stan zębów i wykrywać nawet maleńkie ubytki, nie doprowadzając do ich powiększania się. A co jeśli zaniedbaliśmy nieco swoje zęby, albo mimo co półrocznych wizyt niespodziewanie zaczyna doskwierać nam intensywny ból? Wówczas niezwłocznie należy skontaktować się ze stomatologiem i umówić na pilną wizytę. Nasze gabinety IdealDent otwarte są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 – 20:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00. A co jeśli potrzebny jest dentysta niedziela Gdynia? W końcu ból zęba nie wybiera, a pomoc może być potrzebna także w dzień wolny od pracy. Jeżeli zdarzy się, że będziemy potrzebowali pilnej konsultacji w niedzielę, wtedy najlepiej sprawdzić, czy w naszej okolicy nie ma dyżuru stomatologicznego. Ponadto można kontaktować się z nami za pomocą formularza, bowiem na wszystkie wiadomości staramy się odpowiadać najszybciej, jak to tylko możliwe. A jeśli okaże się, że żaden dentysta niedziela Gdynia nas nie przyjmie, wtedy powinniśmy zadzwonić do rejestracji w poniedziałek z samego rana i poinformować, że potrzebna jest bardzo pilna konsultacja ze stomatologiem. W naszych gabinetach nawet przy zapełnionym grafiku, zawsze znajdziemy miejsce dla osoby, która z różnych powodów nie może czekać nawet jednego dnia na wizytę.

Niezwłoczna konsultacja stomatologiczna

W jakich przypadkach dentysta niedziela Gdynia może być pilnie potrzebny? Przede wszystkich wtedy, gdy pojawi się silny ból zęba, któremu np. będzie towarzyszyła opuchlizna. W takich sytuacjach sam lek przeciwbólowy nie wystarczy, ponieważ opuchlizna świadczy o tym, że dzieje się coś niedobrego i brak podjęcia odpowiednich działań może prowadzić do przykrych, a co najważniejsze niebezpiecznych sytuacji… W naszych gabinetach przyjmujemy zarówno dorosłych, jak i małych pacjentów, którzy potrzebują konsultacji z dentystą i wyleczenia zęba. Ale fachowa pomoc to jedno, a drugie, co zasługuje na podkreślenie, to przyjazna atmosfera. Dzięki temu nawet osoby, które czują lęk przed wizytą u stomatologa wychodzą z gabinetu uśmiechnięci i mniej stresują się na myśl o fotelu dentystycznym.