Navigation Menu+

Usuwanie blizn laserem – skuteczny sposób na poprawę wyglądu i… jakości życia!

Posted on kwi 14, 2020 by in medycyna estetyczna |

Z problemem blizn boryka się wiele osób. Ślady po mechanicznych uszkodzeniach skóry mogą być niewielkie, ledwie dostrzegalne gołym okiem, a także duże i rozległe, od razu rzucające się w oczy. Technologie XXI wieku pozwalają nam na trwałe pozbyć się tych niedoskonałości, z których jeszcze do niedawna tradycyjnymi metodami nie można było się pozbyć.

Blizny po trądziku, po ukąszeniach, po operacji jeszcze do niedawna mogły powodować kompleksy, wycofanie się z życia towarzyskiego, a nawet prowadzić do zaburzeń psychicznych, na przykład depresji. Dziś, dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii, coraz lepiej umiemy sobie z nimi radzić. Jednym ze sposobów na trwałe pozbycie się pozostałości po uszkodzeniach skóry jest usuwanie blizn laserem. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Jakie są jej wady i zalety?

Jakie blizny pomoże usunąć laser?

Metoda wykorzystująca światło lasera pozwala na likwidowanie zarówno blizn zanikowych (wklęsłych, powstających m.in. po ospie i trądziku) jak i przerostowych (wypukłych, wystających ponad skórę). Działaniu lasera doskonale poddają się zatem nieestetyczne blizny potrądzikowe, pozostałości po ukąszeniach czy poparzeniach oraz blizny pooperacyjne (na przykład po cesarskim cięciu). Przy pomocy lasera zlikwidować można także blizny po usuniętych tatuażach oraz rozstępy na pośladkach, udach, plecach, łydkach i ramionach.


Lasery w medycynie estetycznej

W zależności od źródła światła laserowego wykorzystywanego przez dane urządzenie oraz od rodzaju interakcji między światłem, a tkanką. W laserze diodowym źródłem światła jest półprzewodnik – dioda. W laserze argonowym – gaz. Laser aleksandrytowy i rubinowy wykorzystują jako źródło światła kryształy. Laser neodymowo-yagowy (Nd:Yag). Emituje promieniowanie o długości fali do 1064 nm. Laser CO2 – dwutlenek węgla. O rodzaju zastosowanej technologii i wyborze właściwego lasera powinien zadecydować specjalista, po uprzednim przeprowadzeniu starannego badania.