Navigation Menu+

Czym zajmuje się lekarz trycholog?

Posted on cze 22, 2017 by in leczenie |

Trycholog Warszawa

Z wypadaniem włosów boryka się wielu Polaków – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a często nawet dzieci. Niezależnie od tego, czy przyczyną są choroby, czy też styl życia, nie powinniśmy lekceważyć pojawiających się ubytków fryzury. Wręcz przeciwnie, mogą one świadczyć o rozmaitych nieprawidłowościach, dlatego powinniśmy jak najszybciej zainteresować się nimi i skorzystać z fachowej opinii. W takich chwilach warto sięgnąć po pomoc specjalisty – w tym wypadku będzie to trycholog. Warszawa i okolice mogą skorzystać z jego usług w klinice Hair Clinic. Jest to miejsce oferujące szczegółową diagnozę i dobór terapii, by raz na zawsze pożegnać się z problemem wypadających włosów. Nie na darmo miejsce to znamy pod nazwą klinika włosów – Warszawa i wielu zadowolonych Klientów może potwierdzić renomę Hair Clinic.

Tylko trycholog postawi dobrą diagnozę

W jaki sposób przebiega cały proces leczenia? Zaczynamy przede wszystkim od rzetelnej diagnozy. Nie wystarczy samo określenie problemu i ewentualnej choroby– należy poznać dokładnie styl życia danej osoby, jego preferencje żywieniowe, podejmowaną aktywność oraz sposoby pielęgnacji włosów i skóry głowy. Dopiero wówczas trycholog zyskuje całościowy obraz sytuacji i może zająć się doborem kuracji. Warto bowiem pamiętać, że na stan i kondycję włosów oraz skóry głowy może mieć wpływ wiele czynników. Dieta uboga w ważne mikroelementy i witaminy to tylko jeden z nich. Równie ważne są takie codzienne stresy, a nawet wszechobecne zanieczyszczenie środowiska. Do najważniejszych powodów należą także zażywane leki, dlatego przed wizytą dobrze jest przypomnieć sobie ich nazwy oraz dawkowanie.

Kolejnym etapem jest badanie skóry głowy. Specjalna kamera pozwala na przeanalizowanie składu oraz kondycji włosów za pomocą precyzyjnego powiększenia. W ten sposób trycholog może zbadać cebulki włosów i na podstawie wyników dobrać kurację. Składa się ona ze specjalnych preparatów na bazie ziołowej oraz dermokosmetyków. Ich regularne stosowanie poprawi kondycję włosów oraz skóry głowy, spowolni również proces wypadania włosów.