Navigation Menu+

Totalna biologia, czyli co powoduje choroby?

Posted on gru 28, 2022 by in informacje |

Kiedy poznajemy diagnozę albo dowiadujemy się o chorobie bliskiej osobie, często zadajemy sobie pytanie, co może być tego powodem? Jak to możliwe, że ktoś dba o swoją kondycję fizyczną, prowadzi zdrową dietę, a mimo to przyszło mu się mierzyć z ciężką chorobą? Według totalnej biologii, czyli jednej z teorii medycyny niekonwencjonalnej, wszystko zaczyna się w umyśle. Jeśli psychika nie radzi sobie z silnymi, negatywnie nacechowanymi emocjami, wtedy może to skutkować chorobą lokalizującą się w ciele. 

Jakie emocje odpowiadają za konkretne choroby według totalnej biologii? 

Zgodnie z koncepcją totalnej biologii wszelkie problemy życiowe oraz dolegliwości fizyczne mają swoje źródłowo w konfliktach emocjonalnych, które mogą być nieuświadomione. Co istotne, omawiana teoria medycyny niekonwencjonalnej nie poprzestaje na ogólnikach. Bowiem totalna biologia spis chorób odpowiada na pytania, co jest przyczyną konkretnej dolegliwości. I tak na przykład alergia może być spowodowana bolesnym rozstaniem z bliską osobą, nowotwór silnymi emocjami wywołanymi konfliktem w rodzinie, brakiem miłości czy traumą powstałą w przeszłości. Z kolei nadwaga może wskazywać na odrzucenie lub porzucenie w okresie dzieciństwa. 

Jak ustrzec się przed zachorowaniem? 

Podstawą jest uświadomienie sobie tego, jak ogromnie ważną rolę odgrywa psychika. Można powiedzieć, że totalna biologia potwierdza, że pozytywne myślenie korzystnie wpływa na samopoczucie i to jak funkcjonujemy. A co w przypadku, jeśli borykamy się z problemami, których nie jesteśmy w stanie wyrzucić z głowy? Według teorii totalnej biologii niezwykle ważne jest przepracowanie tego, co jest źródłem negatywnych emocji. Najlepszą formą jest uzewnętrznienie się, zwierzenie. Natomiast jeśli chodzi o profilaktykę, to zaleca się unikanie sytuacji stresogennych, wywołujących negatywne emocje. 

Zainteresowanych zgłębieniem tego tematu zapraszamy do zapoznania się z licznymi treściami, których autorem jest doświadczony uzdrowiciel Zbigniew Jan Popko.