Navigation Menu+

Tomografia komputerowa — prywatnie czy na NFZ

Posted on paź 3, 2022 by in informacje |

Skany CT (tomografia komputerowa) są często używane w szpitalach i klinikach. Ponieważ są szybkim i stosunkowo bezbolesnym sposobem na szczegółowe przyjrzenie się wnętrzu ciała, stały się nieodzownym narzędziem dla lekarzy. Jednak wiele osób uważa, że tomografia komputerowa jest zbyt. Tomografia komputerowa prywatnie zapewnia Ci zdjęcie rentgenowskie 3D Twojego ciała bez konieczności poddawania się promieniowaniu lub czekania godzinami na uzyskanie wyników. Umożliwiają również udostępnianie zdjęć lekarzowi, aby mógł on udzielić porady na temat tego, co może być z tobą nie tak, bez fizycznej obecności przy tobie.

Skany CT istnieją od dziesięcioleci, ale z czasem stają się coraz bardziej zaawansowane dzięki zastosowaniu szybszych komputerów, lepszego oprogramowania i nowych technik medycznych. Z tego powodu lepiej wykonać badanie w dobrze wyposażonej, nowoczesnej placówce, pod opieką doświadczonego specjalisty — nie warto oszczędzać na badaniach, które mogą uratować życie. 

Tomografia komputerowa prywatnie — dlaczego warto? 

Tomografia komputerowa to nieinwazyjna technika obrazowania, która wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do tworzenia obrazów wnętrza obiektu. Ma szeroki zakres zastosowań w różnych dziedzinach, takich jak medycyna, biologia i inżynieria.

Zalety prywatnego badania CT obejmują:

  • Mniejszą ekspozycja pacjenta na promieniowanie,
  • obrazy o wysokiej rozdzielczości i wysokim kontraście,
  • zdolność widzenia przez grube przedmioty.

Tomografia komputerowa oferuje wiele zalet w porównaniu z innymi powiązanymi technologiami, takimi jak MRI, USG i inne. Na przykład zapewnia dobrej jakości obraz przy minimalnym narażeniu pacjentów na promieniowanie. Pozwala również lekarzom zajrzeć do wnętrza ciała bez konieczności otwierania pacjenta lub stosowania zabiegu chirurgicznego, lub znieczulenia, które w innym przypadku byłyby wymagane w przypadku zabiegów inwazyjnych.