Navigation Menu+

Szukanie ortopedy w Warszawie

Posted on gru 23, 2020 by in leczenie, porady |

Ortopeda to lekarz o szerokiej specjalizacji, do którego udajemy się głównie wtedy, kiedy doznamy jakiegoś urazu układu ruchu. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, żeby potknąć się, upaść i w efekcie złamać rękę, nogę, skręcić kostkę czy zwichnąć staw.

W takich przypadkach powrót do pełnej sprawności zazwyczaj zajmuje kilka miesięcy, jednak aby okres rekonwalescencji trwał możliwie jak najkrócej i co najważniejsze, żebyśmy w przyszłości nie odczuwali skutków urazu, warto jest zadbać o odpowiednią opiekę ortopedyczną. Dobry ortopeda Warszawa postawi nam trafną diagnozę i dobierze najlepszy w naszym przypadku sposób leczenia.

Dobry ortopeda Warszawa – przebieg wizyty

Na widok białego fartucha masz gęsią skórkę i dlatego chciałbyś wiedzieć czego można się spodziewać podczas wizyty u ortopedy? Otóż pierwsza wizyta u specjalisty zawsze zaczyna się od szczegółowego wywiadu. Lekarz zadaje różne pytania dotyczące tego, z czym się do niego udaliśmy, a następnie przechodzi do badania. Warto dodać, że jeżeli mieliśmy wykonywane zdjęcia RTG, to obowiązkowo powinniśmy zabrać je ze sobą na wizytę, ponieważ dzięki nim lekarz będzie miał pełniejszy obraz urazu czy schorzenia. Na podstawie przeprowadzonego badania, wykonania ewentualnych dodatkowych badań i postawionej diagnozy rozpoczyna się leczenie. Jego przebieg jest kwestią bardzo indywidualną. U jednych konieczne może być unieruchomienie kończyny, u drugich rehabilitacja, zabiegi, a u jeszcze innych operacja. Pamiętajmy, że do ortopedy udajemy się nie tylko z urazami, ale też między innymi z wrodzonymi lub nabytymi wadami postawy… W Rehasport przyjmuje dobry ortopeda Warszawa, do którego na wizytę nie będziemy musieli czekać tygodniami. Schorzeniom i urazom ortopedycznym bardzo często towarzyszą dolegliwości bólowe, dlatego zależy nam na tym, żeby termin oczekiwania był jak najkrótszy i zazwyczaj wynosi tylko kilka dni. Przyjmujemy zarówno dorosłych, jak i dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Skontaktuj się z nami, umów na wizytę i rozpocznij leczenie.