Navigation Menu+

Sprawny stomatolog to jest to!

Posted on lip 5, 2019 by in chirurg, stomatolog |

Piękny – nieskazitelny, wręcz hollywoodzki – uśmiech jest w dzisiejszych czasach wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego.

To bez wątpienia jedna z oznak życiowego sukcesu, ale i sposób na to, by go osiągnąć – osoby o pięknie prezentujących się zębach łatwiej odnajdują się np. w show-biznesie, ale i w wielu innych dziedzinach czy zawodach, w których wygląd jest nie bez znaczenia.

Wskazane jest nie tylko to, by zęby były zdrowe, ale i proste, a ich kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do śnieżnej bieli. Oczywiście nic nie dzieje się samo – za spektakularnym wyglądem wielu gwiazd, celebrytek czy też po prostu osób publicznych często stoi nie tylko dobry specjalista medycyny estetycznej czy chirurg plastyczny, ale i właśnie wysokiej klasy stomatolog.

Dobry stomatolog na wagę złota

Konsekwencje trafienia pod zły adres we wszystkich wymienionych przypadkach bywają po prostu opłakane. Do wyboru takiego specjalisty, jak stomatolog warto więc dobrze się przyłożyć – przede wszystkim wykonać dogłębny research. Który dentysta w naszym mieście cieszy się doskonałą renomą? Jakiego polecają nasi znajomi? Który ma wysokie oceny w Internecie? Odpowiedzi na te pytania mogą przybliżyć nas do dokonania właściwego wyboru lekarza, który profesjonalnie zajmie się naszym uzębieniem.

Kompetentny stomatolog potrafi też doradzić, jakie zabiegi dodadzą blasku naszemu uśmiechowi. To ważne, bo od rodzajów procedur, którym możemy poddać się w gabinecie dentysty może zakręcić się w głowie. Dotyczą one takich specjalizacji, jak stomatologia klasyczna, stomatologia dziecięca, ortodoncja, endodoncja, protetyka, implantologia stomatologiczna czy też stomatologia estetyczna.

Godny polecenia stomatolog Kielce

Dobry, kompetentny i wszechstronny stomatolog jest w stanie wykonać szereg procedur czy też zabiegów stomatologicznych, które mogą wyraźnie poprawić zarówno stan zdrowia pacjenta, jak i jego wygląd. Na liście znajdują się m.in. ekstrakcja oraz implantacja zębów, a także ich wypełnianie i odbudowa (również na włóknie szklanym), a dodatkowo naprawy i podścielanie protez oraz inne zaawansowane prace protetyczne, zakładanie licówek kompozytowych, protez szkieletowych, szyno-protez, szyn relaksacyjnych, a także szyn wybielających. Coraz więcej osób decyduje się też na takie usługi, jak wybielanie zębów (również tych martwych) i lakowanie bruzd, a także na skaling i piaskowanie zębów, które są w stanie w krótkim czasie doprowadzić do poprawy ich wyglądu.

Stomatolog, który trzyma rękę na pulsie i nadąża za zmianami w branży często ma w swojej ofercie również takie usługi, jak zakładanie koron (np. porcelanowych na metalu lub na implantach bądź na tlenku cyrkonu), a także zdejmowanie koron i mostków, nacinanie ropni i udrażnianie kanałów, leczenie kanałowe (również z wykorzystaniem mikroskopu), a ponadtko stosowane w nowoczesnej stomatologii ekstrypacje w znieczuleniu, trepanacje zębów martwych, impregnacje i lapisowanie, hemisekcje czy też regeneracje i dystrakcje wyrostków.