Navigation Menu+

Spędzasz całe dnie w pozycji siedzącej? Skorzystaj z pomocy fizjoterapeuty

Posted on sie 27, 2020 by in fizjoterapia |

Liczba osób skarżących się na bóle pleców i karku i zgłaszających się do fizjoterapeutów i masażystów wciąż rośnie. Jest to bez wątpienia związane z planem dnia, w którym nie ma czasu na aktywność fizyczną. Współcześnie towary i usługi przenoszone są do Sieci, w związku z czym wzrasta popyt na pracowników w branży e-commerce. Praca przed komputerem znacząco obciąża nasz organizm. W takim przypadku warto brać pod uwagę wizytę u specjalisty.

Dlaczego coraz częściej potrzebny jest nam dobry fizjoterapeuta?

Kraków to typowe, polskie miasto, w którego obrębie mnożą się biurowce, pełne siedzących stanowisk pracy. Sposób wykonywania zadań w halach produkcyjnych, czy magazynowych również dynamicznie zmienia swoje oblicze. W dobie rozwoju technicznego coraz więcej prac fizycznych, wykonywanych jest przez maszyny. Zadaniem ludzi jest kierowanie nimi, co najczęściej odbywa się w pozycji siedzącej. Po zakończonych obowiązkach niewiele osób wybiera aktywny odpoczynek, skutkiem czego przebywamy w pozycji siedzącej całe dnie. Nasze ciała natomiast nie są do tego zjawiska naturalnie przygotowane. W tym miejscu pojawiają się problemy z kręgosłupem i nie tylko, które przyrastają w społeczeństwie lawinowo.

Dobry fizjoterapeuta- Kraków

Niestety rzadko zdarza się, iż pracodawca oferuje swoim pracownikom darmowe korzystanie chociażby z usługi masażu. Dlatego też, zdając sobie sprawę z problemu, musimy zatroszczyć się o swoje zdrowie samodzielnie. Osoby mieszkające w miastach mogą łatwo i szybko znaleźć specjalistę, którego usługi będą miały pozytywny wpływ na ich ciało. Bardzo ważne jest, aby po zabiegach czuć ulgę i rozluźnienie- jest to również istotne dla naszej psychiki. Jeśli tak nie jest, oznacza to, że potrzebny jest nam inny, dobry fizjoterapeuta. Kraków to miejsce, gdzie możemy skierować się np. do cieszącego się dobrą renomą Alan Med-u.