Navigation Menu+

Soczewki – jak je zakładać i zdejmować?

Posted on cze 21, 2022 by in porady |

Kontaktowe soczewki to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą ograniczać się z tradycyjnymi okularami. Wiele osób przekonało się już do takiego rozwiązania, ponieważ nie powodują zmian wizualnych twarzy. Co więcej, za ich pomocą można skorygować wzrok w przypadku każdej wady, nawet gdy występuje duża rozpiętość w tej kwestii. Niestety, aby czerpać satysfakcję z soczewek, trzeba się w pierwszej kolejności nauczyć, jak się je zakłada. Właśnie w tym celu stworzyliśmy ten poradnik. Jeśli chcesz między innymi dowiedzieć się, czy zakładanie soczewek boli, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. 

Czy zakładanie soczewek boli?

Laicy, którzy przekonują się, że soczewki są łatwiejszym i przyjemniejszym narzędziem, poprawiającym wzrok przy pierwszych próbach ich zakładania przekonują się, że konieczne jest wypracowanie techniki. Czy zakładanie soczewek boli? Oczywiście, że nie. Szkła kontaktowe bez względu na ich parametry optyczne są miękkie i elastyczne. Dzięki temu zakładanie to zawsze czysta przyjemność i nie ma miejsca na żaden ból. Jeśli pojawi się ewentualny dyskomfort, może to wynikać z wadliwego stanu soczewek lub niepoprawnej techniki ich wkładania do oczu. Jeśli chcesz czuć pełen komfort, to zapraszamy do dalszej części artykułu, w której dajemy rady, dotyczące użytkowania soczewek.

Higiena przede wszystkim

Aby nigdy nie doświadczyć dyskomfortu przy zakładaniu lub zdejmowaniu trzeba przy soczewkach przestrzegać zasad higieny. Pamiętając o higienie, nie wpadnie żaden kurz czy pyłki do soczewek, co zwiększy ich przydatność. Dobrą praktyką, chroniącą soczewki przed bakteriami i wirusami jest mycie rąk. Kupując soczewki, podstawowym atrybutem jest płyn do soczewek, który zazwyczaj przechowywany w pudełeczkach – trzeba go codziennie wymieniać. 

Jak poprawnie zdejmować soczewki?

Tak jak wspominaliśmy, przy użytkowaniu soczewek, najważniejsza jest higiena. Tak więc przy zdejmowaniu również trzeba przestrzegać zasad higieny. Aby zdjąć soczewki, trzeba odciągnąć dolną powieką równocześnie, spoglądając w górę. Następnie należy położyć opuszek palca na soczewkę i pewnym ruchem zsunąć ją z oka.