Navigation Menu+

Skuteczne usunięcie tatuażu – jaka metoda jest najlepsza?

Posted on lis 21, 2019 by in kosmetyka |

Wiele osób myśli o skutecznym usunięciu zrobionego wcześniej tatuażu. Powody są różne – zmiana gustu, tudzież chęć pozbycia się pamiątki po związku, który właśnie się rozpadł to tylko niektóre z przykładów.

Szukając dobrego gabinetu medycyny estetycznej w Krakowie lub innym dużym mieście, z pewnością natkniemy się na bardzo zróżnicowane oferty. Która z nich jest jednak naprawdę skuteczna?

Metody inwazyjne

Jednymi z najstarszych metod, oferowanych wciąż przez niektóre polskie gabinety, są zabiegi oparte na ścieraniu skóry. Mowa tu o dermabrazji, czyli usuwaniu warstw skóry za pomocą drucianych szczotek lub papieru ściernego, oraz salabrazji, polegającej na długim peelingu skóry z użyciem soli.

Żadna z tych metod nie pozwoli nam na stuprocentowe usunięcie tuszu, zaś sam zabieg kończy się jedynie na bólu i nowych bliznach. W przypadku salabrazji, w ranach pacjenta może nawet dojść do pojawienia się ropy. Alternatywą jest tu chirurgiczne wycinanie skóry.

Niestety, także i to rozwiązanie nie jest w stanie usunąć najgłębiej ulokowanego tuszu, pozostawiając po sobie widoczną bliznę. Równie nieskuteczne, a przy tym bardziej niebezpieczne, jest usuwanie tatuaży za pomocą kwasów. Jeśli interesuje nas więc efektywna medycyna estetyczna Kraków, skorzystajmy z usług innych gabinetów.

Usuwanie za pomocą lasera

Chociaż wielu osobom może się wydawać, że laser jest bardziej niebezpieczny od tradycyjnego zabiegu chirurgicznego, prawda wygląda zupełnie inaczej. W wyniku naświetlenia laserem, tusz zostaje rozbity na mikroskopijne drobinki, które nasz organizm zdoła usunąć samodzielnie, dzięki pracy białych krwinek.

Wykonywany przez doświadczonego specjalistę, zabieg ten pomoże nam kompletnie usunąć niechciany już tatuaż, nie pozostawiając po sobie ran. Przykładem gabinetu, świadczącego kompleksowe usługi z zakresu medycyny estetycznej, jest Dr. Legrand z Krakowa.

Jeśli zależy nam więc na skutecznie przeprowadzonym zabiegu, nie zapominajmy o sprawdzeniu opinii w internecie, dotyczących interesującego nas gabinetu. Pozwoli nam to na uniknięcie zarówno przepłacenia, jak i pozostania z oszpeconą skórą.