Navigation Menu+

Rodzaje soczewek kontaktowych — jakie wybrać?

Posted on mar 3, 2020 by in porady |

Przyglądając się ofercie rynkowej, nie sposób nie zauważyć, że istnieje wiele rodzajów tego typu produktów. Można bowiem wybrać soczewki kontaktowe Olsztyn jednorazowe, miesięczne, twarde, miękkie itd. Czym charakteryzują się poszczególne produkty? Na co warto zwrócić uwagę dokonując wyboru?

Soczewki kontaktowe Olsztyn — by wybór stał się łatwiejszy

Decydując się na wykorzystanie soczewek kontaktowych, zamiast tradycyjnych okularów, użytkownik produktu staje przed trudnym wyborem. Zanim go dokona, powinien dokładnie poznać rodzaje soczewek, które można otrzymać u poszczególnych dystrybutorów. Mając to na uwadze, dziś chcemy wymienić rodzaje soczewek, biorąc pod uwagę materiał, z jakiego zostały wykonane.

Pierwszym z produktów, z którym można spotkać się na rynku są soczewki twarde. Wykonuje się je ze szkła organicznego. Cechuje je stosunkowo dobra przepuszczalność tlenu i wysoka sztywność. W związku z tym są coraz mniej popularne. Najczęściej wykorzystuje się je u pacjentów, i których nie ma możliwości wykorzystania soczewek miękkich. A jeśli o nich mowa — jest to drugi rodzaj, jaki można spotkać na rynku.

Wykonuje się je z miękkich materiałów — hydrożelu lub hydrożelu z dodatkiem silikonu, które charakteryzują się dobrą przepuszczalnością tlenu. Dzięki ich miękkości idealnie dopasowują się do gałki ocznej, przez co są coraz chętniej wykorzystywane przez użytkowników, którzy nie mają uczulenia na materiał, z którego zostały wykonane.