Navigation Menu+

Poród — co zabrać ze sobą do szpitala?

Posted on kwi 22, 2022 by in porady |

Nie ulega wątpliwości, że poród jest stresującym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. I choć większość pań marzy o dziecku i nie może doczekać się momentu, w którym ukochany maluch przyjdzie na świat, wydarzenie to wiąże się z ogromnymi momentami. Choć poród powinien przebiegać w czasie, w którym wyznaczy go lekarz, nie zawsze tak jest. Czasami maluch chce zrobić niespodziankę swoim rodzicom i przychodzi na świat wcześniej. Dlatego też tak istotne jest, aby torba do szpitala była spakowana już na kilka tygodni przed wyznaczonym terminem. Aby przyszła mama mogła spakować wszystko, co może jej się przydać w czasie porodu i tuż po nim, potrzeba będzie lista rzeczy do porodu. Mając na uwadze, że przyszłe mamy, które po raz pierwszy będą rodzić dziecko, mogą nie wiedzieć, co dokładnie jest potrzebne, przygotowaliśmy krótką ściągawkę najpotrzebniejszych rzeczy. Przyglądając się jej warto jednak pamiętać o tym, że każdy szpital może wymagać innych niezbędnych rzeczy, dlatego przed porodem warto wybrać placówkę, w której ma przyjść na świat dziecko i na jej stronie sprawdzić, co powinna zabrać ze sobą przyszła mama.

Poród — przygotuj się odpowiednio

Termin porodu tuż tuż, a Ty jeszcze nie spakowałaś torby dla siebie i maluszka? Nie zwlekaj! Pakowanie się w pośpiechu nie jest dobrym pomysłem. Jest to gwarancja tego, że możesz zapomnieć o kilku potrzebnych rzeczach. Co więcej, przyszła mama nie powinna się stresować. Jeśli zatem spakujesz się odpowiednio wcześnie, będziesz spokojniejsza, że kiedy nadejdzie moment porodu, nie będziesz musiała w biegu szykować najpotrzebniejszych rzeczy.

Co zabrać ze sobą do szpitala?

Zastanawiasz się, co zabrać ze sobą do szpitala? Tak jak wspomnieliśmy wyżej, zanim zaczniesz się pakować, sprawdź, listę, jaką przygotowali pracownicy szpitala, w którym chcesz urodzić swoje dziecko. W większości placówek będzie ona podobna, jednak warto mieć na uwadze, czy w danym miejscu nie ma dodatkowych wytycznych dla rodzących. Mowa tutaj nie tylko o wyprawce, ale także o dokumentach, jakie koniecznie trzeba zabrać ze sobą.