Navigation Menu+

Optyk – w czym Tobie pomoże?

Posted on lip 17, 2017 by in informacje, porady |

W salonie optycznym oprócz okulisty lub optometrysty pracuje również optyk. Jego praca jest niezbędna do tego, byśmy mogli nosić dopasowane i wygodne okulary. Co należy do zadań optyka i kiedy możemy udać się do niego po pomoc?

Kim jest optyk?

Salon optyczny jest miejscem pracy optyka, który zajmuje się doborem odpowiednich szkieł w zależności od potrzeb klienta. Okulista lub optometrysta bada wzrok, wypisując receptę na realizację szkieł okularowych u optyka. Jeśli dana osoba spędza dużo czasu przed komputerem, na słońcu lub często jeździ samochodem nocą, optyk dobierze szkła, których zadaniem będzie niwelowanie oddziaływania szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie UV lub promieniowanie z ekranu komputera, na nasz wzrok.

Główne zadania optyka

Optyk jest osobą, która nie tylko dobiera odpowiednie soczewki okularowe, lecz również doradza w doborze oprawek. Jest to osoba, która doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie oprawki pasują do danych kształtów twarzy, a jakie zdecydowanie się nie nadają. Optyk słucha oczekiwań klienta związanych z kolorem, ceną i kształtem oprawek, doradza oraz prezentuje dostępne oprawki, które klient przymierza. Po wybraniu oprawek optyk dokonuje odpowiednich pomiarów i umawia się na odbiór okularów.

W czym jeszcze może pomóc nam optyk?

Jeśli już wykonaliśmy badanie wzroku, zrealizowaliśmy receptę i wybraliśmy wymarzone oprawki, po kilku dniach możemy odebrać gotowe okulary. Ostatnie spotkanie z optykiem jest bardzo ważne, gdyż to właśnie wtedy optyk zajmie się ostatecznym dopasowaniem okularów do naszej twarzy. Pamiętaj o tym, że jeśli po tygodniu noszenia okularów odczuwasz dyskomfort za uszami lub na nosie, zgłoś się do optyka, który poprawi oprawki, używając specjalistycznych urządzeń. Nigdy nie uginaj oprawek własnoręcznie, gdyż możesz je uszkodzić!
Jeśli Twoje oprawki zostały uszkodzone lub potrzebujesz nowych okularów, zapraszamy do Salonu Optycznego 4eyes, znajdującego się w mieście Poznań, gdzie wykwalifikowany optyk naprawi Twoje oprawki lub zaproponuje wspólne wybranie nowych.