Navigation Menu+

Na czym polega przeszczep włosów i jaki jest jego koszt?

Posted on sty 3, 2022 by in informacje |

Lśniące, gęste włosy to swego rodzaju ozdoba, która potrafi odjąć lat, a także znacząco wpływać na nasze samopoczucie. Zazwyczaj dostrzegamy to dopiero wtedy, gdy zaczynają się problemy, w wyniku których dochodzi do nagłej utraty włosów. Powodem mogą być zmiany hormonalne lub choroba nowotworowa. Kiedy dojdzie do nieodwracalnego uszkodzenia mieszków i wystąpienia znacznego przerzedzenia włosów, albo pojawienia się łysych placków, wówczas jedynym ratunkiem może okazać się przeszczep włosów. Jak wygląda cennik usługi oraz na czym polega zabieg?

Pobieranie i implantacja graftów

Przeszczep włosów kojarzy się z wycinaniem i implantacją fragmentów owłosionej skóry. Ta metoda choć popularna i skuteczna, to posiada kilka wad. Przede wszystkim jest mocno inwazyjna, co wiąże się z ryzykiem zakażenia, a ponadto pozostania po sobie ślad w postaci nieestetycznych blizn. Stąd też powoli zostaje wypierana przez metodę FUE, która polega na tym, że pobierane są pojedyncze grafty wraz z cebulką. Z jednego graftu mogą wyrosnąć nawet cztery głosy. W Polsce metoda ta nie jest jeszcze zbyt popularna, a powodem tego jest wyłącznie cena. Z uwagi na to, że jest to zabieg wymagający ogromnej precyzji, wiedzy medycznej oraz doświadczenia, to też jego przeprowadzenia podejmuje się bardzo wąskie grono specjalistów. Jeśli chodzi o przeszczep włosów cennik, to średni koszt implantacji jednego graftu wynosi piętnaście złotych. A na jeden centymetr skóry tych graftów potrzeba około pięćdziesięciu. To powoduje, że jeśli chcemy skorzystać z tej metody, to warto rozważyć zabieg za granicą. 

Koszty przeszczepu włosów za granicą  

Decydując się na przeszczep włosów metodą FUE w Klinice Aestepool położonej w Stambule można połączyć zabieg z urlopem. A wszystko w atrakcyjnej cenie, bo przeszczep włosów cennik w Turcji jest o wiele bardziej przystępny niż chcielibyśmy wykonać ten zabieg w Polsce. Wydając dwa tysiące trzysta euro mamy opłacony nie tylko przeszczep innowacyjną metodą, ale też dwudniowy pobyt w luksusowym hotelu z osobą towarzyszącą, transport z lotniska do Kliniki oraz posiłki. Poza standardowym pakietem jest też pakiet rozszerzony o opiekuna posługującego się językiem polskim, a także bilety lotnicze… Skorzystaj z usługi renomowanej kliniki trychologicznej w Turcji i ciesz się pięknymi, gęstymi włosami!