Laserowa korekcja wad wzroku – wszystko co musisz wiedzieć
Nowoczesne metody leczenia dotyczą wielu dziedzin medycyny. Nie ominęło to także okulistyki, a jednym z najpopularniejszych zabiegów jest laserowa korekcja oczu. Pozwala ona na znaczną lub całkowitą redukcję wad wzroku, co przekłada się na komfort życia.
Istnieje kilka różnych metod wykorzystania lasera do poprawy wzroku. Odpowiednia diagnostyka pozwala na dobranie najlepszej. Warto więc wybierać tylko najlepszych specjalistów okulistyki.
Laserowa korekcja oczu – dla kogo jest ten zabieg?
Laserowa korekcja wad wzroku to zabieg, który jest skierowany zarówno dla młodszych (powyżej 18 roku życia), jak i starszych pacjentów. Dla tej drugiej grupy wiekowej dedykowana jest laserowa korekcja starczowzroczności. Jednak bez względu na wiek, ważne jest wykonanie szeregu badań, które zadecydują o tym, czy dana osoba zostanie zakwalifikowana do zabiegu. Wady wzroku jakie można wyleczyć laserem to:
- astygmatyzm;
- krótkowzroczność;
- nadwzroczność.
Popularna jest też laserowa korekcja presbiopii, która jest wykonywana u osób, u których pogorszenie wzroku jest związane z procesem starzenia się. Możliwa jest redukcja nawet poważnych wad wzroku, nawet do – czy + dioptrii.
Jak wygląda zabieg?
Sam zabieg laseroterapii trwa kilka minut, łącznie z przygotowaniem pacjenta. Pojawienie się tej metody, to prawdziwy przełom w leczeniu wad wzroku. W zależności od tych, jakie u danej osoby występują, dobierana jest odpowiednia metoda. Bardzo często kliniki oferują pakiet, który składa się na badania, kwalifikację do zabiegu i jego wykonanie w ciągu jednego dnia. Po samym zabiegu, pacjent może wrócić do domu. Zalecane jest ograniczenie aktywności fizycznej.
Laserowa korekcja presbiopii – czym jest?
To zabieg dedykowany dla osób starszych. Podczas niego, następuje zmiana kształtu rogówki za pomocą lasera. Poza samą korektą wzroku, poprawia się także ogólna jakość patrzenia. Coraz więcej gabinetów i klinik ma w swojej ofercie takie innowacyjne rozwiązania. Laserowa korekcja starczowzroczności to poprawa jakości życia.