Navigation Menu+

Krople do oczu ze świetlikiem – najważniejsze kwestie!

Posted on maj 8, 2020 by in informacje, porady |

Krople do oczu ze świetlikiem – świetliki to pół pasożytnicze rośliny jednoroczne, które rosną na wilgotnej trawie i pastwiskach, obrzeżach lasów i torfowiskach. Rośnie na całym kontynencie europejskim. Kwitnie od czerwca do końca września, skupiska od białego do ciemnofioletowego, a na dolnych płatkach żółta plama.

Krople do oczu ze świetlikiem doskonale realizują swoje zastosowanie

Łacińska nazwa świetlika pochodzi od greckiego eufrozyny, co można przetłumaczyć jako „dobry nastrój”. Świetlik jest również nazywany widokiem z lotu ptaka (ze względu na wzmiankę o plamce) i złodzieja mleka. Ta ostatnia nazwa jest związana z pasożytami świetlików, których korzenie pochłaniają składniki odżywcze z pobliskiej trawy. Powszechnie wiadomo, że wiele osób stawia na krople do oczu ze świetlikiem. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i kojące, zioła świetlika zostały wykorzystane w medycynie. Ekstrakt z tej rośliny jest szczególnie korzystny w przypadku zapalenia spojówek i krawędzi powiek. Przyspieszyć leczenie jęczmienia wokół oczu, występowanie ropnego stanu zapalnego i zmniejszyć objawy alergicznej choroby oczu. Warto jest zatem postawić na świetlik do oczu.

Krople do oczu ze świetlikiem dla zapracowanych osób!

Ludzie, którzy pracują długie godziny przed monitorem, przebywają w klimatyzowanych pokojach lub są narażeni na zanieczyszczenie powietrza i kurz, mogą użyć świetlika, aby sięgnąć po krople, aby zmniejszyć zaparcia w oczach i poprawić ich nawilżenie. Świetlik zawiera garbniki i kwasy fenolowe, które poprawiają szczelność naczyń krwionośnych. Ta właściwość jest również używana w przypadku nawracających krwawień z nosa. Na receptę apteczną przygotowuje się maść na bazie nalewki świetlikowej na bazie lanoliny i wazeliny. Świetlik jest również stosowany w kosmetykach i związany z innymi ziołami – chabrem, arniką, rumiankiem, oczaru wirginijskiego, chabrem. Zmniejsza obrzęk, zmniejsza stany zapalne i łagodzi zmęczone oczy. Kosmetyki polecane są osobom z powiększonymi naczyniami krwionośnymi, a także osobom szukającym odpowiedniego nawilżenia suchej skóry. W związku z powyższym można stwierdzić, że coraz więcej osób stawia na krople do oczu ze świetlikiem.

Możesz również przygotować napar ziołowy robaka świecącego. Dzięki swoim właściwościom uspokajającym infuzja świetlika może być stosowana w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych poprzez łagodzenie podrażnienia gardła, chrypki i napadów kaszlu. Ponadto herbata Firefly pomaga w problemach trawiennych i wspiera funkcje wydzielnicze układu trawiennego (wydzielanie soków żołądkowych i żółci). Może być również stosowany jako naturalny tonik do twarzy, który odświeża skórę, lub jako kompres na opuchnięte lub podrażnione oczy. Po prostu wlej łyżeczkę suszonej lub saszetki szklanką gorącej wody i zaparzaj przez 5 minut. Nakładaj na skórę i oczy dopiero po schłodzeniu.