Navigation Menu+

Kiedy warto zdecydować się na implanty zębów?

Posted on maj 28, 2019 by in porady |

Implanty zębów cieszą się rosnącą popularnością wśród pacjentów gabinetów dentystycznych. W wielu przypadkach wszczepienie implantu jest rozwiązaniem korzystniejszym niż dalsze leczenie chorego zęba – ze względów klinicznych i ekonomicznych. Wszczepianiem implantów zajmuje się implantolog. Warszawa i okolice oferują szeroki wybór profesjonalnych gabinetów, w których można poddać się takiemu zabiegowi.

Wskazania do implantów

Wybór implantów warto rozważyć, gdy ząb był wielokrotnie leczony endodontycznie, a zmiany zapalne nadal się pojawiają. Kolejne etapy leczenia mogą nie przynieść żadnych rezultatów. Lepszym rozwiązaniem jest wtedy usunięcie zęba i wszczepienie implantu. Mocno zniszczona część koronowa zęba czy ubytek próchnicowy w korzeniu zęba także znajdują się wśród wskazań do zastosowania implantów. Leczenie protetyczne może okazać się rozwiązaniem krótkotrwałym. Po kilku latach ząb będzie nadawał się do usunięcia. Pęknięcie korzenia zęba także jest sytuacją, w której wskazane jest zastosowanie implantu. Własny ząb jest zawsze lepszy niż implant. Usunięcie zęba powinno być ostatecznością i wykonywane w przypadku bezwzględnego wskazania. W przypadku, gdy implant jest jedynym rozwiązaniem, warto zgłosić się implantologa.

Specjalista implantolog – Warszawa i okolice

Kwestię leczenia i wszczepienia implantów należy skonsultować ze specjalistą. Implantolog przeprowadzi precyzyjną diagnostykę i ustali dokładny plan leczenia. Wybierając klinikę w dużym mieście, jak Warszawa, warto zapoznać się z opiniami o danym dentyście oraz jego udokumentowanymi osiągnięciami. Implantolog przeprowadzi też tomografię komputerową oraz wykona pantomogram. Plan leczenia jest zawsze dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.