Navigation Menu+

Kiedy warto udać się do dietetyka?

Posted on cze 8, 2022 by in diety |

Niektórzy są przekonani co do tego, że dietetyk to zawód, który ma na celu pomóc osobom otyłym skutecznie pozbyć się nadwagi. Jednak prawda jest taka, że dietetycy oferują swoje usługi o wiele szerszemu gronu odbiorców. I choć trudno się nie zgodzić z tym, że sporą część pacjentów stanowią osoby chcące otrzymać menu pozwalające zredukować masę ciała, to jednak nie są oni jedynymi, którzy pukają do drzwi gabinetów dietetycznych… 

Prawidłowa dieta a występowanie różnych chorób 

Choć czasami możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, to nie zmienia to faktu, że wśród nas żyje mnóstwo osób borykających się z przeróżnymi chorobami, które wymagają tego, żeby ściśle kontrować swój jadłospis. Jedną z częściej występujących chorób, które powodują, że często trzeba radykalnie zmienić swoje menu, eliminując z niego między innymi wszelkiego rodzaju produkty z dodatkiem cukru, jest cukrzyca. Choroba, na którą zapadają nie tylko dorośli, ale również malutkie dzieci. Diagnoza Cię przeraziła? Nie wiesz, co jeść, a czego się wystrzegać? W takim razie dietetyk Chorzów, przyjmujący w Natur House, pomoże Ci jak najmniej boleśnie zmienić dietę, przygotowując menu i uwzględniając przy tym lubiane przez Ciebie produkty, które są dozwolone przy cukrzycy. Ale na tym nie koniec. Innymi chorobami, z którymi możemy udać się do dietetyka, są: choroba wrzodowa żołądka, refluks, choroba Leśniowskiego-Crohna, nadczynność tarczycy czy choroby jelita grubego. Z porad dietetyka często korzystają też osoby mające podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów czy panie w okresie karmienia piersią lub podczas menopauzy. 

Dieta dla sportowców 

Kolejną grupą osób, które korzystają z porad dietetyka, są sportowcy. A to dlatego, że poprzez odpowiednio dobraną dietę można między innymi zwiększyć wydolność organizmu, dostarczyć mu odpowiednią ilość składników, dzięki którym możliwe będzie osiąganie lepszych rezultatów w sporcie… Z jakich powodów chcesz przejść na dietę i potrzebujesz porady specjalisty w tej dziedzinie? Dietetyk Chorzów zaprasza i oferuje porady żywieniowe na najwyższym poziomie.