Navigation Menu+

Jakie są kompetencje i obowiązki lekarza rodzinnego?

Posted on maj 29, 2020 by in leczenie |

Wybór przychodni lekarza rodzinnego i poradni specjalistycznych nie należy do najłatwiejszych. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich warto zdecydować się na sprawdzoną placówkę. Dobry lekarz rodzinny w Poznaniu przyjmuje pacjentów w przychodni Alterida. To placówka z wieloletnim doświadczeniem.

 

Przychodnia zapewnia pacjentom  opiekę medyczną w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Istnieje również możliwość konsultacji z lekarzami specjalistami. Ponadto świadczone są także usługi poza umową z NFZ. Dzięki nieustannemu poszerzaniu diagnostyki lekarze mają możliwość szybkiego i skutecznego reagowania na dysfunkcje ludzkiego organizmu. Natychmiastowy dostęp do badań diagnostycznych skraca czas oczekiwania na diagnozę. Odpowiedzialny lekarz rodzinny propaguje zdrowy styl życia i profilaktykę sprawdzonych metod zapobiegającym chorobom. Aby placówka medyczna mogła cieszyć się zaufaniem pacjentów, musi zatrudniać tylko lekarzy z kwalifikacjami, bogatym doświadczeniem i pasją.

 

Co warto wiedzieć na temat pracy lekarza rodzinnego?

 

Lekarz rodzinny może być internistą lub pediatrą. Pediatrzy specjalizują się w leczeniu dzieci, a interniści w leczeniu dorosłych. Czym wyróżnia się dobry lekarz? Z pewnością powinien słuchać uwag i spostrzeżeń pacjenta. Nie może zostać obojętny na zdiagnozowane dysfunkcje i objawy. Musi okazać wsparcie i poczucie bezpieczeństwa podczas objawów choroby. Lekarz pierwszego kontaktu wsłuchuje się w potrzeby każdej osoby.

Warto wiedzieć, że to lekarze pierwszego kontaktu, którzy podejmują się profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjenta. Nierzadko bywa, że pacjent potrzebuje dodatkowej diagnostyki oraz konsultacji ze specjalistą. Należy pamiętać, że w ramach podstawowej diagnostyki lekarz ma obowiązek wykonać badania, takie jak USG, EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, RTG, badanie słuchu oraz spirometrię. Ponadto usługi internistyczne zawierają również pakiet szczepień ochronnych.