Navigation Menu+

Jak znaleźć dobrego dietetyka?

Posted on paź 31, 2019 by in diety |

Każdy, kto ma zamiar wprowadzić zdrowy styl życia, poczuć się lepiej albo po prostu schudnąć, może zdecydować się na wizytę u dietetyka. Jeszcze lepsze efekty można osiągnąć dodając trening personalny i dodatkowy wysiłek fizyczny.

Jak wybrać dietetyka?Osoba, która poszukuje dobry dietetyk Szczecin, może kierować się zarówno opiniami na temat danej osoby, jak i doświadczeniem, a także konkretną lokalizacją. Szczególne znaczenie ma sprawdzenie wykształcenia wybranego dietetyka, ponieważ zawód ten właściwie nie jest uregulowany prawnie. Właśnie dlatego, dyplom dietetyka można otrzymać zarówno po kilkutygodniowym kursie, jak i po kilku latach studiów. Poszukując dietetyka dobrze wybrać taką osobę, która zdobyła formalne wykształcenie, najlepiej w formie studiów wyższych, a także posiada doświadczenie w zawodzie.

Profesjonalny dietetykWarto wiedzieć, że wizyty u profesjonalnego dietetyka powinny trwać od 40 do 60 minut, a szczególne znaczenie ma pierwsza konsultacja, w trakcie której specjalista może zdobyć najważniejsze informacje od klienta. Profesjonalista nie powinien także zlecać diety przed zrobieniem badań diagnostycznych, ani też podawać wiadomości ogólnikowych, takich jak ograniczenie spożycia cukru. Szczególne znaczenie ma dobrze ułożona dieta, która dopasowana jest w sposób indywidualny do klienta. Po pewnym czasie jadłospis musi zostać zaktualizowany, w zależności od potrzeb i preferencji.