Navigation Menu+

Jak wykorzystać wodę alkaliczną?

Posted on mar 2, 2021 by in profilaktyka |

Woda alkaliczna zyskuje na popularności wśród Polaków. W Internecie jest wiele artykułów na temat tego, jak to działa. Wiele osób chciałoby się przekonać, czy używanie go może przynieść tak wiele korzyści. 

 

Jak wykorzystać wodę alkaliczną? Cenne porady

 

Zanim zaczniemy pisać o źródłach, z których można uzyskać ten płyn o niezwykłych właściwościach, warto przypomnieć sobie, czym on naprawdę jest. Woda alkaliczna nazywana jest również wodą żywą. Jego skład jest zbliżony do składu płynów w naszym organizmie. Stosowanie wody alkalicznej usuwa z organizmu wolne rodniki. W tym aspekcie wiele osób zastanawia się  jak wykorzystać wodę alkaliczną

Są to cząsteczki, które występują naturalnie podczas przemian metabolicznych. Jeśli w organizmie jest ich za dużo, zaczynają atakować zdrowe komórki i je niszczyć. Wolne rodniki są odpowiedzialne za produkcję komórek rakowych. Woda alkaliczna ma silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu organizm jest bardziej odporny na wirusy i bakterie odpowiadając na pytanie jak wykorzystać wodę alkaliczną.

 

Jak wykorzystać wodę alkaliczną? Nie wolno o tym zapominać!

 

Wody alkalicznej nie można tak po prostu kupić w sklepie. Jest jednak kilka sposobów, aby sprawdzić, czy warto go rozgłosić. Wielu ekspertów twierdzi, że kupowanie alkalicznej wody butelkowanej nie jest dobrym pomysłem, ponieważ szybko traci ona swoje właściwości. Zatem jak wykorzystać wodę alkaliczną?

Najlepiej zrobić to samemu. Najłatwiej i najszybciej kupować produkty związane z alkalizacją wody przez Internet, ale są też sklepy stacjonarne. Saszetki alkaliczne to szybki sposób na uzyskanie wody alkalicznej. Są małe, łatwe do przenoszenia i można je zabrać ze sobą do pracy, szkoły i wykorzystać w dowolnym momencie. Zamieniają wodę z kranu lub wodę o niskim zasoleniu w wodę o znacznie wyższym zasoleniu. Wnętrze saszetki jest naturalne, pochodzi z głębinowych koralowców z Japonii.

 

Jak wykorzystać wodę alkaliczną – podsumowanie

 

Dzbanki do alkalizacji wody to dzbanki podobne do standardowych dzbanków filtrujących, które nie wykorzystują elektrolizy. Aby działały, potrzebujesz wkładu, przez który musi przepływać woda. Dzban oparty jest na trzech etapach filtracji. Pierwsza to uzdatnianie wody węglem aktywnym, który poprawia smak i aromat wody oraz usuwa zanieczyszczenia. 

Drugi etap to alkalizacja, podczas której podnosi się pH wody, a sama ciecz jest dodatkowo wzbogacana minerałami. Trzeci etap to przeciwutleniacze. Woda jest wzbogacona o ujemne jony wodoru, a wskaźnik ORP jest znacznie obniżony.