Navigation Menu+

Jak uzupełnić kolagen w skórze — nowoczesne kuracje odmładzające.

Posted on sty 2, 2023 by in porady |

Kolagen to jeden z ważniejszych białek budulcowych. To on odpowiada za promienny, młody wygląd skóry, pozwala zredukować zmarszczki. Niestety ilość kolagenu w skórze z wiekiem maleje, przez co skóra jest matowa, zmęczona, bywa, że zwiotczała. Chcąc przywrócić ciału właściwy poziom kolagenu warto poza odpowiednimi produktami farmaceutycznymi i kosmetykami zmienić nawyki żywieniowe.

Jak powinna wyglądać dieta, by spowolnić tempo ubytku kolagenu w ciele?

Pierwsze ubytki kolagenu zaczynają się już około 25. roku życia, przy czym zauważalne zmiany w owalu twarzy pojawiają się w okolicach lat 40, a średnio w ok. 70. produkcja kolagenu zostaje niemal zatrzymana. Wprowadzając odpowiednie działania profilaktyczne, można spowolnić oznaki upływającego czasu. Liczy się nie tylko stosowanie kosmetyków z wysokim filtrem, ograniczenie spożycia używek, ruch, ale także zmiany w codziennej diecie.

Jakie produkty żywnościowe pomagają uzupełnić kolagen w skórze?

Na produkcję kolagenu wpływają witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, jak A, D, E i K, oraz witamina C, pakiet witamin z grupy B oraz mikroelementy: cynk, siarka, selen, miedź i nienasycone kwasy tłuszczowe OMEGA-3. Należy zatem odstawić produkty wysokoprzetworzone, dania typu fast-food i zwiększyć podaż warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, orzechów, mleka masła, wątróbki, ryb i roślin strączkowych, ryb — takich jak: śledź, łosoś czy pstrąg.

Nieodzownym elementem czynności profilaktycznych zmierzających do ograniczenia ubytku kolagenu w skórze jest właściwa suplementacja. Szybkie i zauważalne efekty przynoszą koktajle kolagenowo-odżywcze, które pełnią dwojaką funkcję. Z jednej strony uzupełniają wszelkie niedobory żywieniowe w diecie, z drugiej pomagają zachować promienny wygląd skóry. Dzięki specjalnie opracowanej formule, przyspieszają przyswajanie kolagenu, korzystnie wpływając na jego bilans ilościowy w ciele.