Navigation Menu+

Jak pozbyć się kurzych łapek?

Posted on wrz 10, 2019 by in kosmetyka |

Czas płynie nieubłaganie, a wraz z nim zmienia się nasze ciało. Skóra stopniowo traci jędrność, a na twarzy pojawiają się uciążliwe niedoskonałości. Takie problemy są utrapieniem dla wielu kobiet, które przykładają dużą wagę do swojego wyglądu.

Na szczęście niektóre procesy można zatrzymać, a nawet cofnąć. Jednym z nich są kurze łapki, czyli pierwsze zmarszczki pojawiające się w okolicy oczu w dojrzałym wieku. Doświadczony i wykwalifikowany specjalista ds. medycyny estetycznej potrafi zdziałać prawdziwe cuda. W tym celu może skorzystać z kilku metod charakteryzujących się zróżnicowanym stopniem skuteczności.

Uzyskaj natychmiastowy efekt

Usuwanie kurzych łapek wymaga wypełnienia warstwy podskórnej w zapadniętych miejscach. Celem jest wygładzenie skóry do jednakowego poziomu. Zabieg w salonie medycyny estetycznej opiera się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w wyznaczone miejsce. To rozwiązanie zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim niecierpliwym paniom, ponieważ efekty są praktycznie natychmiastowe. Jedynym mankamentem jest opuchlizna, która może utrzymać się maksymalnie przez kilka dni. Rezultaty utrzymują się przez rok. Po upływie tego czasu można powtórzyć zabieg.

Działaj u źródła problemu

Metoda opierająca się na wykorzystaniu kwasu hialuronowego opiera się na niwelowaniu skutków. Pacjentka może również zdecydować się na działanie u źródła problemu. W takiej sytuacji należy zastosować toksynę botulinową, która umożliwia zahamowanie skurczów mięśnia, powodujących powstawanie kurzych łapek. W tym przypadku efekty nie są widoczne od razu po zabiegu. Ponadto rezultaty mogą utrzymać się przez kilka miesięcy. Wielu praktyków zaleca połączenie obu sposobów. Wówczas można uzyskać maksymalną skuteczność.

Do kogo się zwrócić?

Wygląd zewnętrzny jest twoją wizytówką. W związku z tym nie należy postępować pochopnie podczas wybierania salonu medycyny estetycznej. Umiejętności osoby wykonującej zabieg i renoma kliniki stanowią znacznie ważniejsze kryterium selekcji niż cena. Jeśli chodzi o usuwanie kurzych łapek, Góra Kalwaria stanowi wyjątkowo popularne miejsce, do którego udają się kobiety poszukujące profesjonalnej obsługi.