Navigation Menu+

Jak poradzić sobie z zaparowanymi okularami?

Posted on gru 6, 2021 by in porady |

Parowanie okularów to niezwykle irytujący problem, dający o sobie znać szczególnie w dobie pandemii. Noszone maseczki sprzyjają bowiem niemal błyskawicznemu zaparowaniu szkieł, bez względu na temperaturę, panującą obecnie za oknem. To z kolei przekłada się na zwiększone ryzyko potknięcia się oraz znaczne utrudnienie prostych czynności, takich jak wsiadanie do samochodu lub korzystanie z bankomatu. Na szczęście, współczesny rynek akcesoriów optycznych oferuje nam szereg praktycznych rozwiązań, dzięki którym nie musimy nastawiać się na dyskomfort podczas spacerów. Do najpopularniejszych z nich należy specjalistyczny płyn anti-fog, na którym skupimy się w niniejszym artykule.

 

Wszechstronność płynów przeciw parowaniu szkieł, dostępnych na rynku

 

Profesjonalny płyn przeciw parowaniu szkieł to rozwiązanie niezwykle praktyczne. Preparaty tego typu możemy bowiem wykorzystywać przy różnych typach okularów, od przeciwsłonecznych i korekcyjnych, po modele do pływania. Środki, takie jak chociażby Hayne Mist, mogą być wykorzystywane nawet przy przyłbicach, co dodatkowo zwiększa przydatność płynów anti-fog w dobie pandemii i towarzyszących jej obostrzeń.

Producenci płynów przeciw parowaniu szkieł nie zapomnieli również o zróżnicowaniu materiałów, wykorzystywanych w przemyśle optycznym. Z tego też powodu, preparaty te są w stu procentach kompatybilne ze szkłem, plastikiem tudzież poliwęglanem. Nie ma zatem znaczenia, jaki typ okularów chcemy założyć – profesjonalne spraye zapewniają bowiem jednakowo wysoki poziom ochrony we wszystkich sytuacjach. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest również bardzo przystępna cena, dzięki której każdy z nas może cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem podczas codziennych spacerów.