Navigation Menu+

Uśmiech z drukarki

Posted on lip 28, 2017 by in informacje, porady |

Drukarki 3D stomatologia – technologia przyszłości

Drukowanie 3D to jeden z tych wynalazków, którego przydatność została doceniona w bardzo wielu branżach. Stało się tak dzięki temu, że z pomocą drukarek przestrzennych można otrzymać elementy o bardzo różnych kształtach, różnej wielkości i z wielu rodzajów materiałów. Drukowanie przestrzenne na pewno ma przyszłość w takich branżach, jak budownictwo, lotnictwo czy medycyna. Wiele dziedzin medycyny korzysta już z możliwości, jakie dają drukarki 3D – stomatologia jest tylko jedną z nich. Z drukarki 3D można już otrzymać materiał do uzupełniania ubytków, jak licówki, protezy czy koronki. Wykorzystując doustny skaner lub tomograf uzyskuje się bardzo dokładny obraz ubytku, dzięki czemu można wykonać model implantu, który idealnie wypełni ubytek.

Nieograniczone możliwości drukarki 3D

I choć to nowa metoda, to nie jest skomplikowana, ani trudno dostępna. Stosuje ją coraz więcej gabinetów stomatologicznych, które działają zwłaszcza w dużych miastach, jak Warszawa czy Katowice. Jak wiadomo, wszystko to, co dobre szybko znajduje swoich naśladowców, więc tego typu usługi z pewnością wkrótce będą standardem w gabinetach stomatologicznych. Być może już wkrótce powszechne stanie się noszenie aparatów ortodontycznych wykonanych z pomocą drukarki 3D. Taki produkt wymyślił pewien amerykański student, który chciał zaoszczędzić na kosztach zakupu nowego aparatu. Możliwości drukarek przestrzennych nie są jeszcze w pełni wykorzystywane, a ich nowych zastosowań przybywa z miesiąca na miesiąc.

Drukarki 3D – ortodoncja na miarę czasów

Firmy z wielu branż udoskonaliły i uprościły swoją pracę, dzięki tym uniwersalnym urządzeniom, jakimi są drukarki 3D – ortodoncja z powodzeniem korzysta z tej nowoczesnej technologii. W ortodoncji drukarki 3D wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji nakładek i retainerów, które służą do utrwalenia efektów leczenia ortodontycznego. Prace nad jeszcze większym wykorzystaniem druku 3D w tych dziedzinach ciągle trwają. Chcący skorzystać z dobrodziejstw tej metody powinni odwiedzić któreś z dużych miast. Ortodonci wykorzystujący metodę 3D pracują już w takich miastach, jak Kraków czy Wrocław. Warto też odwiedzić Poznań, by mieć uśmiech prosto z drukarki.