Navigation Menu+

Drewniaki ortopedyczne- must have każdego lekarza

Posted on wrz 28, 2022 by in informacje |

Drewniaki ortopedyczne zwane są także chodakami, a czasem nawet trepami. Wykonane zostały z połączenia wysokiej jakości materiałów: skóry bydlęcej i drewna.

Krótka historia drewniaków ortopedycznych

Ten rodzaj obuwia cieszy się bardzo dużą popularnością od wielu lat. Wykonywane są głównie w małych manufakturach na Podhalu, choć ich pierwowzór pochodzi z Holandii. W tym kraju bowiem kilka wieków temu rozpoczęła się produkcja obuwia wykonanego z drewna.

Podeszwa drewniaków ortopedycznych nie zmienia swojego kształtu, dzięki temu stopa ma cały czas takie samo podparcie. Ten rodzaj obuwia polecany jest przez ortopedów, ponieważ wspiera prawidłową postawę. Buty te są doceniane zwłaszcza przez personel medyczny. Najczęściej spodnia część obuwia jest podgumowana, dzięki temu ograniczony jest hałas w tracie chodzenia.

Drewniaki ortopedyczne – nowy wymiar obuwia

Obuwie ortopedyczne kojarzy się zazwyczaj z niewygodnym i nie eleganckim fasonem. W sklepach można znaleźć różnokolorowe modele, m.in. różowe, w kwiaty, czarne, a nawet w paseczki. Takie drewniaki ortopedyczne nie tylko pięknie się prezentują, lecz także zapewniają właściwą postawę ciała. Na letnie upalne dni najlepiej sprawdzą się chodaki bez palców, które zapewniają delikatne ochłodzenie i pasują do większości letnich stylizacji.

Drewniaki są modowym hitem od kilku sezonów. Występują w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki temu każdy może znaleźć idealny rodzaj obuwia właśnie dla siebie. Ten rodzaj obuwia szczególnie polecamy osobom z wrażliwymi stopami, dzięki temu są mniej narażone na występowanie odcisków czy otarć. Drewniaki są ponadczasowym rodzajem obuwia o zdrowotnych właściwościach. Ich oryginalny design sprawia, że pasują do niemal każdego outfitu. Jedną z letnich odsłon tego klasycznego obuwia są klapki z odkrytymi palcami. Świetnie się puentują zwłaszcza w upalne letnie dni.