Navigation Menu+

Dobry dentysta – jak przestać się bać wizyt u stomatologa

Posted on cze 18, 2020 by in porady, stomatologia |

Wielu z nas ma trudne doświadczenia z dentystami, które wynikają z faktu odwiedzenia, najczęściej w wieku dziecięcym dentystów, którzy leczyli zęby w sposób bolesny i niedelikatny. Przez to często odkładamy wizyty u dentysty na ostani możliwy moment, kiedy jest już za późno na leczenie a zęby zaczynają boleć.

W dorosłym wieku znalezienie dobrego dentysty to tak naprawdę nic trudnego. Wystarczy popytac znajomych, poczytać opinię w internecie i w bardzo łatwy sposób można znaleźć stomatologa, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. No właśnie, ale dobry dentysta to jaki?

Cechy dobrego dentysty

Wybierając dentystę, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę usługi, które świadczy. Jeśli wśród tego, co oferuje, znajduje się głównie profilaktyka i proste leczenie nie mamy całkowitej pewności co do tego, że będzie potrafił wykonać całkowite i pełne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Często jest tak, że kiepsko wyposażony gabinet dentystyczny nie jest w stanie nam zaoferować leczenia, które jest niezbędne dla naszych zębów. Dlatego też, warto wziąć właśnie ten aspekt bardzo pod uwagę.

Kolejną kwestią są opinię innych osób, które przeszły leczenie u danego dentysty. Nie ma lepszych recenzji, niż od osób, które mają doświadczenie z danym lekarzem. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby zasięgnąć opinii u osób, które leczyły się u danego dentysty. Dzięki temu będziemy wiedzieli nie tylko jak poszło samo leczenie, ale także jaka jest atmosfera i czy lekarz jest delikatny.

https://dentan.pl/

Czy cena jest ważna? Dla wielu z nas bardzo. Należy jednak pamietać, że dobre wyposażenie gabinetu i dobrzy specjaliści kosztują. Z drugiej jednak strony, nie zawsze ceny są współmierne do jakości w danym gabinecie. Tutaj także należy poszperać i popytać wśród osób, które mają doświadczenie z danym dentystą, czy są w stanie określić, na ile ten właśnie dentysta ma dobre ceny.

Odwiedzaj dentystę profilaktycznie

Profilaktyczne chodzenie do dentysty przynajmniej raz do roku sprawi, że jakiekolwiek problemy zdrowotne, próchnica czy pierwsze oznaki psucia się zębów zostają bardzo szybko wyeliminowane. Dzięki temu nie doprowadzamy do sytuacji, w której koniecznie jest borowanie, leczenie i innej mało przyjemne i kosztowne zabiegi. Oznaką, która powinna dać nam do myślenia na tyle, byśmy uświadomili sobie, że zaniedbaliśmy swoje zęby jest ich ból. Ząb boli w momencie, w którym jest w nim duży ubytek bądź stan zapalny. Dzięki temu, że będziemy na bieżąco i stale kontrolować stan naszych zębów nie doprowadzimy do sytuacji, w której konieczne będzie bolesne leczenie.

Dbaj o swoje zdrowie

Stan naszych zębów to także w dużej mierze odpowiedź na to, jak się odżywiamy, jaki mamy styl życia i jak dbamy o uzębienie. Jedzenie i picie napojów z dużą ilością cukru będzie powodowało psucie się zębów. Picie kawy i czarnej herbaty może powodować przebarwienia. Higiena, mycie i nitkowanie zębów również jest bardzo istotne, aby utrzymać zdrowe i ładne zęby, a co za tym idzie unikać bolesnych wizyt u stomatologa.