Navigation Menu+

Dieta nie musi być nudna

Posted on wrz 2, 2020 by in diety |

Chęć zrzucenia kilku kilogramów czasami pojawia się ze względów zdrowotnych, innym razem chodzi o poprawę samopoczucia. Bez względu na powody warto zdecydować się na zdrowy styl życia, w tym na określone posiłki, które pozwalają skutecznie walczyć z nadwagą. Możliwości ku temu bez wątpienia nie brakuje. Oczywiście nie każdy ma wystarczającą wiedzę na temat tego, jakie posiłki należy spożywać, jak ustalić proporcje i tak dalej. Na szczęście z pomocą specjalistów zdecydowanie łatwiej jest pozbyć się niepotrzebnych kilogramów.

Dieta nie tylko zdrowa, ale i smaczna

Jedną z możliwości, by każdego dnia posilać się odpowiednimi daniami, jest catering dietetyczny. Warszawa o niskim ig oferuje dietę. Czym jest ten ostatni, tajemniczo brzmiący skrót? To indeks glikemiczny, czyli parametr, który jest przypisany do każdego spożywczego składnika, czyli między innymi warzyw, owoców, kasz, makaronów itd. Im wyższy, tym gorzej w sytuacji, kiedy chce się schudnąć albo ze względu na cukrzycę konieczna jest właściwa dieta. Wówczas należy wybierać artykuły spożywcze o niskim indeksie. Dlaczego? Ponieważ wysoki parametr sprawia, że człowiek szybko czuje się najedzony, ale równie szybko głód powraca, zachęcając do sięgnięcia po kolejne przekąski i nie tylko, na przykład słodycze. Warto zatem zrezygnować z tego rodzaju produktów i postawić na inne, zdrowsze i pozwalające obniżyć wynik na wadze. Okazuje się bowiem, że dania z niskim indeksem mogą doskonale smakować, a ich odpowiedni dobór pozwala na tyle zmienić żywieniowe nawyki, że już nie chce się wracać do ziemniaków, chipsów, frytek czy słodyczy.

Niski indeks. Gdzie go szukać?

Możliwości znalezienia produktów spożywczych o niskim ig nie brakuje. Mowa między innymi o rybach, chudym mięsie bądź warzywach. Specjaliści, którzy przygotowują dietę, są w stanie tak ułożyć żywieniowy plan, że efekty widać bardzo szybko, spożywając smaczne posiłki każdego dnia. Organizm otrzymuje właściwą ilość odpowiednich składników, podzielonych na kilka posiłków, dzięki czemu jest zdrowo, smacznie i szybko można odzwyczaić się od złych nawyków.