Navigation Menu+

Dermokosmetyki mesoestetic, a cele ochronne

Posted on gru 20, 2020 by in kosmetyka |

Kosmetyki do pielęgnacji skóry, zwane też kosmetykami dermatologicznymi lub leczniczymi, to preparaty z dziedziny medycyny i urody. Czasami nazywane są kosmeceutykami, ponieważ nie tylko wykazują działanie pielęgnacyjne, ale także lecznicze.

Dermokosmetyki mesoestetic, a najlepszy wybór

Główną rolą kosmetyków dermatologicznych jest pomoc w leczeniu problemów skórnych, chociaż nie ma przeciwwskazań do ich stosowania w pielęgnacji zdrowej skóry. Dermokosmetyki produkowane są w warunkach sterylnych. Można wręcz powiedzieć, że proces produkcji kosmetyków dermatologicznych jest podobny jak w przypadku sprawdzonych leków. W taki sposób kształtują się właśnie dermokosmetyki mesoestetic.

Preparaty te wykonywane są pod okiem specjalistów dermatologów, jak i również kosmetyczek oraz chemików. Kosmetyki do skóry różnią się składem od zwykłych kosmetyków. Są hipoalergiczne, dzięki czemu nie powodują jednak reakcji alergicznych skóry. Na uwagę zasługuje także serum z witaminą c obagi.

Nie zawierają jednak barwników, a także olejków eterycznych czy wybranych substancji zapachowych. Ponadto kompozycje do pielęgnacji skóry zawierają więcej biologicznie aktywnych składników od zwykłych kosmetyków. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być także obagi krem nawilżający.

Generalnie kosmetyki odgrywają w pierwszej kolejności rolę ochronną i profilaktyczną, a ich właściwości lecznicze uważa się za drugorzędne. Kosmetyki do pielęgnacji skóry służą przede wszystkim poprawie efektów kosmetycznych, ale mają też działanie lecznicze, jeżeli wskazuje się na dermokosmetyki mesoestetic.

Jest to najczęściej stosowane w preparatach stosowanych w chorobach skóry, takich jak atopowe zapalenie skóry. Kosmetyki do pielęgnacji skóry są zwykle bezwonne, a poza tym bezbarwne oraz nie zawierają składników, które mogą powodować podrażnienia skóry lub alergie.

Ponieważ kosmetyki do pielęgnacji skóry są sprzedawane w aptekach, a nie w zwykłych aptekach, nazywane są również kosmeceutykami. Skutkuje to tym, że nie powodują podrażnień, z powodzeniem mogą być stosowane w pielęgnacji skóry niemowląt i kobiet w ciąży. Nie należy zapominać o jego właściwościach przeciwstarzeniowych.