Navigation Menu+

Czym zajmuje się ortodonta?

Posted on lip 16, 2022 by in stomatologia |

Czym zajmuje się ortodonta?

Ortodonta to specjalista, który diagnozuje, zapobiega i leczy nieprawidłowości zębowo-twarzowe. Znani są również jako chirurg jamy ustnej. Ortodonci to stomatolodzy specjalizujący się w korekcji wad zgryzu, czyli niewspółosiowości zębów. Ortodonci to lekarze stomatolodzy, którzy specjalizują się w diagnozowaniu, zapobieganiu i leczeniu problemów z zębami i szczękami. Dziś porozmawiamy na temat, jakim jest ortodonta dziecięcy Poznań.

Ortodonta dziecięcy – Poznań 

Zadaniem ortodonty jest upewnienie się, że zęby są prawidłowo ułożone w jamie ustnej pacjenta. Robią to, przesuwając zęby na miejsce za pomocą aparatów ortodontycznych lub innych urządzeń. Pomaga to rozwiązać problemy, takie jak przepełnienie, przerwy między zębami oraz krzywe lub zachodzące na siebie zęby. Ortodonta dziecięcy Poznań poinformuje również pacjentów, co mogą zrobić, aby utrzymać zdrowe zęby i zapobiec dalszym uszkodzeniom. Obejmuje to szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, nitkowanie zębów raz dziennie, spożywanie pożywnej żywności ze zdrowymi nawykami żucia, używanie pasty do zębów z fluorem i płynu do płukania jamy ustnej dla wrażliwych dziąseł.

W czym może pomóc dziecięcy ortodonta?

Ortodonci to lekarze stomatolodzy, którzy specjalizują się w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu różnych problemów stomatologicznych. Mogą pracować z dziećmi lub dorosłymi i można ich znaleźć w różnych miejscach, takich jak prywatne praktyki, uniwersytety, szpitale lub inne organizacje zdrowia publicznego. Ortodonci muszą ukończyć czteroletnie studia licencjackie, zanim przystąpią do ukończenia czteroletniego stopnia dentystycznego. Następnie muszą ukończyć dwuletni program pobytu w ortodoncji, zanim uzyskają licencję stanową. Dowiedz się więcej i wybierz najlepszego ortodontę dziecięcego na terenie Poznania. Mamy nadzieję, że bez najmniejszego problemu uda Ci się znaleźć skutecznego propozycje w tym zakresie. Ortodonta to stomatolog specjalizujący się w badaniu, diagnostyce i leczeniu wad zgryzu. Ortodonci są również znani jako ortopedzi dentystyczni.