Navigation Menu+

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Posted on mar 16, 2020 by in medycyna estetyczna |

Z każdym rokiem, coraz większa liczba Polaków sięga po usługi gabinetów medycyny estetycznej, chcąc poprawić swój wygląd. Szacuje się, że w ciągu roku, na całym świecie przeprowadza się aż dwadzieścia milionów zabiegów estetycznych. Skąd bierze się tak duża popularność?

Przede wszystkim z faktu, że większość procedur estetycznych jest nieinwazyjna. Jak zauważają eksperci, aż 85% zabiegów, przeprowadzanych każdego roku, nie narusza struktury skóry pacjentów. Dzięki temu, możliwe jest skuteczne usuwanie tatuaży tudzież zmarszczek, bez pozostawiania nieestetycznych śladów i znamion. W niniejszym artykule opowiemy, na czym dokładnie polega ta niezwykle popularna dziedzina medycyny.

Czy chirurgia plastyczna to to samo?

Wiele osób, słysząc o medycynie estetycznej, myśli natychmiast o chirurgii plastycznej. W rzeczywistości, dziedziny te są całkowicie niepowiązane ze sobą. Chirurgia plastyczna pojawiła się zauważalnie wcześniej od zabiegów estetycznych, będąc swoistym prekursorem nieinwazyjnych procedur upiększających. Pierwotnie, była ona wykorzystywana przede wszystkim do poprawy komfortu życia weteranów obu wojen światowych. Obecnie, z chirurgii plastycznej korzysta się w przypadkach, w których zabiegi estetyczne zwyczajnie nie wystarczają. Mowa tu chociażby o powiększeniu piersi lub korekcie nosa. Procedury chirurgiczne wymagają przy tym zastosowania znieczulenia ogólnego, ze względu na dużą inwazyjność operacji.

Na czym polega więc medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna oferuje nam szeroki zakres procedur, niewymagających wykorzystania skalpela i znieczulenia ogólnego. Gabinety, specjalizujące się w tego typu zabiegach, usuwają zmarszczki za pomocą kwasu hialuronowego, pozbywają się włosków za pomocą lasera, a także pomagają w leczeniu łysienia i przerzedzania się włosów. Są to oczywiście jedynie przykłady – wraz z rozwojem technologii, oferty gabinetów poszerzają się o kolejne, skuteczne usługi, przywracające naszemu ciału estetyczny, zdrowy wygląd. Co więcej, zabiegi usuwające pieprzyki oraz żylaki pozwolą nam także na uniknięcie zachorowania na raka. To właśnie te powody sprawiają, że zabiegi estetyczne cieszą się tak ogromnym uznaniem w Polsce i na świecie!