Navigation Menu+

Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa?

Posted on sie 3, 2017 by in fizjoterapia |

Zazwyczaj jest tak, że dopóki jakaś dolegliwość – najdelikatniej to ujmując – nie dotknie nas osobiście, nie spadnie na nas niczym grom z jasnego nieba, może nie tyle nie zdajemy sobie sprawy z faktu istnienia rzeczonej przypadłości, ile po prostu o niej nie myślimy. Zresztą, niewykluczone, że to na jedno i to samo wychodzi.

Rzecz prosta, najczęściej mówiąc o takiej dolegliwości na myśl przychodzi jakaś trauma natury medycznej. I swego rodzaju szczęściem w nieszczęściu będzie, gdy spotka nas, dajmy na to, złamany nadgarstek bądź też zwichnięta kostka czy nadwerężony staw skokowy. Znacznie poważniejszy obrót przybiorą sprawy wówczas, gdy, odpukać, dotknie nas jakiś uraz kręgosłupa. Pomińmy może kwestię przyczyn, tu skupmy się na kwestii: co dalej?

Rehabilitacja

Otóż, bez wątpliwości, w takim wypadku niezbędna będzie rehabilitacja kręgosłupa. Na czym ona polega?

Rehabilitacja kręgosłupa

Najoględniej to ujmując, jakakolwiek rehabilitacja to zespół kompleksowych czynności, którego celem jest przywrócenie poszkodowanemu pełnej (o ile to możliwe) lub możliwej do osiągnięcia sprawności. Natomiast w przypadku rehabilitacji kręgosłupa (tu mówimy dość ogólnie, nie rozróżniając, czy to rehabilitacja dla dorosłych, czy to metody leczenia proponowane w gabinecie Warszawa czy jakiejkolwiek innej klinice) można wyodrębnić kilka metod, jak na przykład: terapia manualna (kręgarstwo – raczej rehabilitacja dorosłych), która ma na celu odblokowanie zablokowań w obrębie kręgosłupa, czy metoda McKenziego, w teorii przynajmniej skupiająca się na źródle bólu, nie tylko na działaniu doraźnym, co ma ograniczyć lub w ogóle wyeliminować nawroty bólów. Zobacz więcej na https://www.rehasport.pl/service/kregoslup/