Navigation Menu+

Czy warto wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym?

Posted on lut 3, 2020 by in porady, stomatologia |

Chcesz mieć biały uśmiech? Szukasz rozwiązania? Jednak podchodzisz dość sceptycznie do zabiegów wybielania zębów? To zupełnie naturalne. W końcu nowe doświadczenia zawsze wiążą się z niepewnością. O tym, czy warto poddać się temu zabiegowi, piszemy poniżej.

Czy wybielanie zębów jest dla mnie odpowiednie?

Dla zdecydowanej większości osób zabieg ten może przynieść wiele korzyści. Rezultaty mogą być widoczne niemal od razu. Inne korzyści przedstawiamy poniżej. Są jednak przypadki, w których lepiej unikać takich zabiegów. Na przykład osoby, które mają uzupełnienia protetyczne. Takie jak korony, mosty, czy też licówki porcelanowe.

Pewność siebie

Jeśli dobrze wyglądasz, to jednocześnie dobrze się czujesz. Zapewne znasz to przysłowie? Pewność siebie jest kluczem w wielu dziedzinach życia. Olśniewający uśmiech może Ci w tym bardzo pomóc. Może on wywrzeć ogromny wpływ na pewność siebie i okazywanie uczuć. Takich jak radość. Niemal każdy jest zawstydzony pożółkłym uzębieniem. A w końcu nikt nie powinien przechodzić z ukrytym uśmiechem przez życie.

Młody wygląd

Nasze uzębienie, podobnie jak skóra, czy też włosy, starzeją się. Wraz z wiekiem mogą stać się poplamione, czy też odbarwione. Choć tego nie chcemy, jest to nieuniknione. Co niestety może powodować, że człowiek wygląda na znacznie starszego. Ich rozjaśnienie jest jednym z najłatwiejszych, najtańszych i jednocześnie najbardziej skutecznych sposobów pozwalających zachować młodzieńczy i zdrowy wygląd. Dla osób dbających o swój image zdecydowanie jest to dobre rozwiązanie.

Higiena jamy ustnej

Dbasz o higienę jamy ustnej, ale Twoje zęby nadal są zżółknięte? Regularnie chodzisz do dentysty, czyścisz je nicią dentystyczną, ale nie widzisz żadnej poprawy? Czasami ich wybielanie jest jedynym sposobem na zmianę ich koloru. Ponadto, zanim specjalista rozpocznie zabieg, najpierw oczyści i dziąsła z kamienia.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jest wiele opcji pozwalających na ich rozjaśnienie. Od past, pasków i domowych środków po zabiegi u profesjonalistów. Jednak przed wypróbowaniem jakiegokolwiek sposobu pamiętaj, że nie wszystkie z nich są w pełni bezpieczne. Niestety, w pogoni za olśniewających i białym uśmiechem, wiele osób o tym zapomina.

Profesjonalne wybielanie przez dentystę z pewnością przyniesie szybsze efekty. Roztwór w gabinetach jest zwykle znacznie silniejszy niż opcje dostępne w domu. Paski dostępne bez recepty wykorzystują tylko niewielką ilość nadtlenku, który jest odpowiedzialny za powodzenie zabiegu. Co więcej, przy niewłaściwym stosowaniu sposoby domowe mogą prowadzić do uszkodzeń płytki lub dziąseł. Domowe sposoby nie są tak bezpieczne, jak u specjalisty.

Podsumowanie

Jak widzisz, jest wiele powodów przemawiających za tym zabiegiem. Jeśli jednak masz inne pytania dotyczące tego zabiegu, sprawdź ofertę Ideal Den. Aby uzyskać więcej informacji, wskazówek lub porad dotyczących odpowiedniej higieny jamy ustnej skontaktuj się z tym gabinetem stomatologicznym.