Navigation Menu+

Bluza medyczna weterynaryjna – jak jest wykonana i dlaczego warto ją mieć?

Posted on gru 29, 2021 by in informacje |

Dress code obowiązuje już nie tylko w biurze. Niezależnie od tego, jaki kto zawód wykonuje, musi być stosownie ubrany. W takim stroju powinni pracować między innymi weterynarze. To właśnie z myślą o nich zostały zaprojektowane poszczególne elementy garderoby, wśród których znajduje się bluza medyczna weterynaryjna

Z czego wykonana jest bluza medyczna weterynaryjna?

Na uwagę zasługuje przede wszystkim bluza medyczna weterynaryjna wykonana z bawełny, z dodatkiem poliestru i spandeksu. Bawełna to tkanina, która doskonale wchłania wilgoć i zapewnia przewiewność. Jej zaletą jest również to, że nie stwarza najmniejszych problemów w samym czyszczeniu. Bluzy te można spokojnie prać i prasować w wysokiej temperaturze. Jak wiadomo, bawełniane bluzy są jednocześnie przyjemne w dotyku, dzięki czemu zapewniają komfort podczas ich noszenia. Ponieważ bawełna dość łatwo się gniecie, dodatek poliestru ma zapewnić elastyczność. Tak samo spandeks, który sprawia, że bluza jest rozciągliwa i nie ogranicza ruchów. Uszyta w ten sposób bluza jest nie tylko wygodna, ale również bezpieczna. Co najważniejsze, spełnia swoją funkcję. 

Komu przyda się bluza medyczna weterynaryjna? 

Jak sama nazwa wskazuje, bluza medyczna weterynaryjna to doskonała propozycja dla weterynarzy, a także pozostałych osób pracujących w punkcie weterynaryjnym. Bardzo często bluza ta jest postrzegana po prostu jako uniwersalna bluza medyczna i wówczas dedykowana jest wszystkim pracownikom pracującym w placówkach medycznych. Tak więc świetnie nadają się dla pielęgniarek, a także pracowników administracyjnych, pracujących w tym miejscu. Bluza typu kimono to odzież, która ze względu na swoją formę i funkcjonalność, doskonale sprawdza się w wielu miejscach i może być użytkowana przez każdego, kto cokolwiek ma wspólnego z branżą medyczną.  

Bluza medyczna weterynaryjna zapewnia ochronę ciała i zarazem tworzy estetyczny strój, stosowny do warunków, w jakich pracuje weterynarz, czy inna osoba pracująca w placówce medycznej. Z uwagi na dobrą dostępność tego produktu i atrakcyjne ceny, warto zainwestować, choć w jedną z nich.