Navigation Menu+

Badania laboratoryjne w poradni lekarza rodzinnego

Posted on mar 3, 2021 by in profilaktyka |

Badania laboratoryjne w poradni lekarza rodzinnego

Profilaktyka jest jednym z najlepszych sposobów na zapobieganie chorobom. Jeżeli  na co dzień spędzasz zbyt dużo czasu przy komputerze i wykonujesz pracę w pozycji siedzącej lub stojącej, zadbaj o aktywność fizyczną. Nawet 15 minut dziennie sprawi, że Twoje mięśnie i stawy poczują się lepiej. Warto spróbować jogi, która działa kojąco nie tylko na ciało, ale również na umysł. Aby skutecznie zapobiec rozwojowi choroby lub ją wykryć we wczesnym stadium zaleca się regularne pobieranie krwi Poznań. Podstawowe badania mogą wskazać na nieprawidłowości. Wtedy lekarz stawia diagnozę i wprowadza plan leczenia lub zapobiegania chorobie. 

Podstawowe badanie krwi w poradni lekarza rodzinnego Alterida Poznań

Przychodnia Alterida w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia oferuje pacjentom opiekę medyczną w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Pacjenci mogą się również zgłaszać na specjalistyczne konsultacje lekarskie. Podstawowym badaniem krwi jest morfologia dzięki, której lekarz otrzymuje informacje o stanie zdrowia i ogólnej kondycji pacjenta. W poradni następuje pobieranie krwi Poznań. Krew bada się pod kątem zebrania informacji  na  temat ilości i jakości erytrocytów, leukocytów i trombocytów. Sprawdza się jakość hemoglobiny w organizmie pacjenta. Podstawowe badanie krwi pomaga lekarzowi ustalić ewentualne niedobory czy odchylenia od normy. Dzięki nim lekarz może skierować pacjenta na poszerzoną diagnostykę. 

Jak często zaleca się badanie krwi?

Podstawowe badanie krwi osobom zdrowym zaleca się wykonywać dwa razy roku. Jak należy się przygotować do badania? Pobranie krwi ma miejsce zawsze w godzinach porannych. Lekarze zalecają, aby pacjenci byli na czczo. Dobę przed pobraniem krwi nie należy spożywać alkoholu, słodkich produktów oraz zmniejszyć do minimum palenie papierosów. Co więcej, jeżeli pacjenci przyjmują jakiekolwiek leki warto, aby zażyli je po badaniu. Leki mogą nieco zniekształcić wyniki. Przed pobraniem krwi dobrze jest wypić około pół litra wody mineralnej.