Navigation Menu+

Zadbaj o swoje usta mądrze

Posted on mar 24, 2021 by in porady |

Jak mówi stare, polskie i mądre przysłowie: lepiej zapobiegać niż leczyć. Można je odnieść do wszystkiego, także do cienkiej skóry warg, która narażona jest na ciągłą walkę z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jednak czasami, mimo starań, nie udaje nam się zachować ich urody i wtedy musimy podjąć walkę z pękniętą i wysuszoną skórą. Na spierzchnięte usta apteka doradzi nam najlepszy środek, którym zazwyczaj jest odpowiednio dobrany balsam do ust.  

Chodzi nie tylko o wygląd

Wydawać by się mogło, że sucha skóra ust to tylko problem natury estetycznej. Jednak każdy z nas, kto zmagał się z pękającą skórą, krwawiącymi rankami i bólem przy uśmiechu, czy jedzeniu ostrzejszych lub słonych potraw wie, że nie jest to tylko problem wizerunkowy. Spierzchnięte usta wpływają na pogorszenie komfortu codziennego życia. Dlatego należy zrobić wszystko, aby ten stan trwał jak najkrócej.

Dlaczego wybrać środki z apteki?

Obecnie na rynku znajduje się masa środków do pielęgnacji wrażliwej skóry. Jednak na spierzchnięte usta apteka ma najlepsze propozycje. Ich skład jest opracowany tak, aby leczyć, a nie jedynie nawilżać usta. Przykładem tego jest pomadka ochronna Tisane Classic dostępna na półce w kategorii na spierzchnięte usta apteka. W swoim składzie ma wszystko, co najlepsze w naturze do pielęgnacji uszkodzonej i wysuszonej skóry wart. Są tu zatem wyciągi z łagodzących ziół, miód, wosk pszczeli, oliwę z oliwek i cenną witaminę E, która zapewnia utrzymanie młodego wyglądu.  

Co istotne, nie ma w niej ani odrobiny wody, która mogłaby pogarszać sytuację zwłaszcza w przypadku używania pomadki na mrozie. 

Nie porzucaj po kuracji 

Co więcej ten naturalny balsam jest niesamowity. Nie tylko leczy spierzchnięte usta, ale także zabezpiecza ich ponownemu wysuszeniu. Dlatego po zakończeniu kuracji leczniczej i przywróceniu wargom ich naturalnego piękna, należy nieprzerwanie stosować pomadkę Tisane. Polecana jest w szczególności podczas spacerów i uprawiania sportów na otwartym powietrzu. Chroni przed wiatrem, mrozem i słońcem, nawilża, koi i pozwala zachować piękny, młodzieńczy wygląd. Same plusy, aż szkoda nie skorzystać.