Navigation Menu+

Kiedy włosy nadmiernie wypadają

Posted on gru 9, 2016 by in informacje, leczenie |

Wypadanie włosów to problem wielu osób. Należy jednak pamiętać, że wypadanie włosów to naturalny i codzienny proces u człowieka, a w miejscu wypadającego włosa wyrasta nowy. Jednak zbyt duża wypadająca ilość włosów staje się już problemem. Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele. Może to być zła pielęgnacja, zbyt duża ilość farbowań czy trwałej ondulacji, a może to również być związane z wewnętrznymi zaburzeniami pracy naszego organizmu.

Kiedy zaczyna pojawiać się problem nadmiernej ilości wypadania włosów należy poszukać przyczyny. Najczęstszymi powodami tego procesu jest np. zbyt ciasne wiązane gumką włosów, źle dobrany szampon lub odżywka, zbyt częste i mocne stylizowanie włosów, częste suszenie suszarką, częste używanie lokówki lub niewłaściwa technika czesania. Jeżeli w tych przypadkach nie mamy sobie nic do zarzucenia, należy poszukać przyczyny wewnętrznej. Często jest to objaw choroby np. anemia, nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy, brak witamin czy uwarunkowania genetyczne.

Należy jednak pamiętać, że samodzielne leczenie nie przyniesie oczekiwanych skutków. Wobec tego trzeba udać się na konsultację do lekarza internisty. Być może zleci on analizę krwi, która pozwoli na postawienie diagnozy lub wykluczy choroby powodujące wypadanie włosów. W przypadku gdy lekarz stwierdzi nieprawidłowości, na pewno podejmie natychmiast odpowiednie leczenie.

Jednak sami również musimy zadbać o kondycję naszych włosów. Zdrowy tryb życia i właściwe odżywianie czyli bogata w składniki odżywcze dieta, w dużej mierze ograniczą problem łysienia.

Warto pić napar z pokrzywy, codziennie jeść siemię lniane, nawadniać organizm odpowiednią ilością wody czy uwzględnić w diecie orzechy, wszystko to na pewno zminimalizuje wypadanie włosów.

Nie należy lekceważyć tej przypadłości. Szybka reakcja z naszej strony, konsultacja z lekarzem, podjęcie jak najszybciej leczenia przyspieszy proces rewitalizacji włosa i ograniczy jego wypadanie. Gdy będziemy odpowiednio dbać także o skórę naszej głowy, włos stanie się lśniący, mocny i trwały, a wtedy możemy bez wstydu patrzeć na reklamy, w których występują modelki zarzucające pięknymi i zadbanymi włosami – mamy już takie same.