Navigation Menu+

Pokonać kaca – jak cieszyć się dniem po imprezie

Posted on gru 29, 2016 by in informacje, leczenie |

Nieraz przy dobrej zabawie sylwestrowej, urodzinowej czy po prostu spotkaniu ze znajomymi pijemy alkohol w przeróżnych postaciach. Częstym problemem kolejnego dnia jest kac, który jest zjawiskiem występującym nawet przez kilka godzin po wchłonięciu przez nas zbyt dużej ilości alkoholu. Powoduje on zmianę naszego metabolizmu zwiększając ilość wydalanej wody,
a więc i szybsze odwodnienie organizmu. W tym stanie najczęściej dolegają nam bóle głowy, bezsenność, problemy z koncentracją czy dreszcze. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą złagodzić te objawy. Kaca możemy pokonać jeszcze przed jego wystąpieniem, a nawet przed samym spożyciem alkoholu.

Witamina C posiada właściwości przeciw utleniające dzięki czemu wyłapuje te elementy które nas zatruwają i neutralizuje je. Warto przed spotkaniem zjeść pomarańczę lub wypić witaminę rozpuszczaną w wodzie, przygotuje to nas na trujące właściwości alkoholi. Bardzo dobrym pomysłem jest jedzenie tłustych rzeczy pomiędzy drinkami. Dzięki temu wchłoniemy alkohol nawet trzy razy wolniej niż osoby które tego nie robią, a więc zarówno opóźnimy jak i zmniejszymy efekt kaca. Warto wspomnieć też o suplementach diety, które możemy zażywać podczas picia. Można je dostać bez recepty i są one dostępne w aptekach, a nawet niektórych marketach.

Po imprezie nie możemy liczyć że całego kaca prześpimy. Ogólne wyczerpanie i odwodnienie jedynie nas osłabi w walce z dolegliwościami. Nawet jeśli chcemy się wyspać powinniśmy ustawić budzik na wczesną godzinę po to, aby wypić tak jak przed imprezą – koktajl witamin, który pomoże w naszej walce z kacem. Po wypiciu możemy iść spać dalej, daje to gwarancję, że po przebudzeniu będziemy się czuli nieco lepiej. Warto pamiętać, że aromatyczne potrawy, kwaśne i tłuste, są dla nas w takiej sytuacji zbawienne. Wszystkie te smaki pobudzają nasz organizm do działania, dostarczając mu odpowiednich mikro elementów. Dobrym sposobem na walkę z kacem jest zwiększenie ilości adrenaliny w organizmie, możemy to osiągnąć przez wzięcie szybkiego, zimnego prysznica.