Navigation Menu+

Osoba leżąca w domu – jak o nią zadbać?

Posted on cze 28, 2019 by in porady |

Dziadkowie to często osoby w rodzinie, które najmocniej kochają swoje wnuczęta. Okazują im wsparcie, służą radą oraz starają się zrozumieć mimo różnicy wieku oraz przepaści pokoleń. To babcie gotują najsmaczniejsze obiady ni robią najlepsze słodkości, a dziadkowie uczą ciekawych rzeczy i opowiadają tajemnicze historie.

Nadchodzi jednak czas, kiedy to oni potrzebują pomocy nie tylko od swoich wnucząt, ale także swoich dzieci. Z wiekiem człowiek staje się coraz słabszy, a niekiedy zmuszony jest do ciągłego leżenia w łóżku.

Ciężkie chwile dla rodziny

Dla każdej z rodzin, choroba kogoś bliskiego to ogromny cios od losu. Taka osoba wymaga opieki oraz dużej ilości miłości i wsparcia. Dlatego warto pamiętać o swoich ukochanych rodzicach lub dziadkach i wspierać ich w tych trudnych chwilach. Osoba obłożnie chora powinna mieć swój własny pokój, gdzie będą wszystkie niezbędne rzeczy. Warto pomyśleć o opiece pielęgniarki, odpowiednio zbilansowanych posiłkach oraz dostępie do telewizji, gazet oraz częstych spacerach na wózku.

Jakie wybrać łóżko dla chorego?

Osoba leżąca oprócz wsparcia i pomocy, potrzebuje także wygodnego miejsca do spania i leżenia. Spędzi tam bowiem większość dnia. Dlatego konieczne jest specjalistyczne łóżko dla chorego, które będzie odciążać kręgosłup oraz zapobiegać bólom stawów i kości. Warto w tym celu zakupić łóżko specjalnie przeznaczone dla osób leżących lub zdecydować się na łóżko do rehabilitacji. Pozwalają ona na dogodne ułożenie ciała oraz przyjęcie pozycji siedzącej.