Navigation Menu+

Oliwa magnezowa – opis, działanie oraz zastosowanie produktu

Posted on lis 10, 2022 by in informacje |

Już po samej nazwie produktu można powiedzieć, że jest to kolejny produkt, który zawiera dużą ilość magnezu, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Oliwa magnezowa jest wodnym roztworem 32% chlorku magnezu. Na próżno szukać w tym produkcie jakiegokolwiek oleju, a jego nazwa wynika z oleistej konsystencji, która jest charakterystyczna dla kosmetyków zawierających dużą ilość magnezu. 

Jak produkowana jest oliwa magnezowa? 

Oliwa magnezowa jest produktem przeznaczonym do stosowania zewnętrznego. Powstaje ona z sześciowodnego chlorku magnezu, który występuje naturalnie w minerałach takich jak biszofit. Swoją oleistą konsystencję zawdzięcza wysokiej zawartości magnezu, o czym zdążyliśmy już wspomnieć w powyższej części artykułu. Oliwa magnezowa oprócz czystego chlorku magnezu zawiera również naturalne substancje zapachowe, dzięki którym jej użycie jest niezwykle przyjemne dla konsumentów. 

Działanie i wykorzystanie oliwy magnezowej 

Oliwa magnezowa powinna być nanoszona bezpośrednio na oczyszczoną i suchą skórę, ponieważ jest to najszybszy i zdecydowanie najlepszy sposób wchłaniania magnezu. Dzięki procesom transdermalnego wchłaniania chlorku magnezu, możemy w prosty i wygodny sposób uzupełnić ewentualne niedobory tego pierwiastka i zadbać o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Kosmetyk ten wykorzystuje się również w przypadku pojawienia się różnego rodzaju stanów zapalnych, a także podczas rekonwalescencji np. po przebytym urazie czy przetrenowaniu. Oliwa magnezowa cechuje się również działaniem przeciwbólowym, co może być ważną informacją dla osób, które regularnie cierpią z powodu bólu kręgosłupa. Dzięki nałożeniu oliwy w miejscu bólu możemy uśmierzyć ból na skutek szybkiego wchłaniania magnezu, bez konieczności przyjmowania leków przeciwzapalnych, które dodatkowo działają negatywnie na stan naszego układu pokarmowego. Oliwa magnezowa to rozwiązanie dla osób, które na skutek przyjmowanych leków czy predyspozycji genetycznych mają wrażliwy żołądek i pragną za sprawą naturalnych substancji pozbyć się bólu.