Navigation Menu+

Odchudzanie przez Internet – czyli jak znaleźć dobrego dietetyka on-line?

Posted on sty 18, 2017 by in diety, informacje, leczenie |

Decyzja o zmianie nawyków żywieniowych, by przyniosła pożądany efekt w postaci redukcji tkanki tłuszczowej oraz poprawy zdrowia, wymaga nie tylko naszego zaangażowania , ale także wsparcia specjalisty. Nie trzeba wychodzić z domu, by umówić się na konsultację z dietetykiem. Ale jak trafić do prawdziwego fachowca?

Oto kilka rad:

Po pierwsze, zrób dokładny research. Sprawdź osobę reklamującą swoje usługi – jej kwalifikacje, doświadczenia oraz opinie dotychczasowych klientów. Tylko dietetykom
z dyplomem, posiadającym doświadczenie i cieszącym się dobrą opinią w sieci możesz powierzyć swoje zdrowie.

Po drugie, zwróć uwagę na sposób przeprowadzania konsultacji. Jeżeli oferta przewiduje jedynie kontakt mailowy – poszukaj innej. Dobry dietetyk będzie wymagał od ciebie rozmowy (przeważnie przez Skype’a), w której zbierze szczegółowy wywiad o twoich nawykach żywieniowych, trybie życia, przebytych chorobach. Konieczne będzie podanie masy ciała, wzrostu oraz obwodu talii. Padną pytania o ilość posiłków, ich skład, uprawiany sport, sposób spędzania czasu wolnego, skłonności genetyczne do tycia. Im więcej pytań tym lepiej. Dobry dietetyk będzie dążył do tego, by uzyskać jak najwięcej informacji o twoim trybie życia i sposobie odżywiania. Dzięki temu, będziesz miał gwarancję, że twój przypadek zostanie potraktowany indywidualnie, a dieta będzie dopasowana do twoich potrzeb oraz będzie korespondować z twoim trybem życia. Przed pierwszą konsultacją warto zrobić podstawowe badania krwi i moczu, gdyż przyczyną wielu problemów w stanie zdrowia lub budowie ciała mogą być braki ilościowe w diecie.

Po trzecie, opracowany przez dietetyka indywidualny plan żywieniowy powinien zawierać zasady stosowania diety, indeks kaloryczny oraz przykładowy jadłospis wszystkich zaproponowanych przez dietetyka posiłków. Dobry dietetyk pozostanie z tobą w kontakcie i będzie wymagał regularnych konsultacji, celem oceny działania diety na twój organizm.

A teraz do dzieła!