Navigation Menu+

Od profilaktyki po implantologię

Posted on mar 16, 2022 by in stomatologia |

Stomatologia to dziedzina medycyny, która ma wiele działów. Jeżeli gabinet dentystyczny będziemy odwiedzać w celach profilaktycznych, to istnieje duża szansa, że spotkań z wieloma specjalistami uda nam się uniknąć.

Odzyskaj zdrowie i uśmiech

Podstawowymi zabiegami higienicznymi zajmuje się stomatologia zachowawcza, która bywa również nazywana ogólną. To na specjalistę z tej dziedziny trafimy, gdy odwiedzimy gabinet w celu  wyleczenia ubytków, czy aby zapobiec próchnicy. Regularne wizyty u dentysty, który tym się zajmuje, przyczyniają się do wzmocnienia struktury zęba i uniknięcia przykrych następstw namnażania się bakterii w jamie ustnej. Nie wszystkim natura daje piękne zęby – w takim przypadku warto skorzystać z możliwości, jakie daje stomatologia estetyczna. Jej celem jest przywrócenie lub nadanie pięknego uśmiechu. Zabiegi upiększające wykonuje się jedynie na zdrowych zębach, więc najpierw należy je wyleczyć, jeżeli zmagamy się z jakimiś schorzeniami jamy ustnej. Stomatologia przy Miodowej w Mińsku Mazowieckim to godne polecenia miejsce, w którym odzyskamy zdrowe zęby i piękny uśmiech.

Zadbaj o zdrowie mleczaków

Szczególnym działem jest stomatologia dziecięca. Zdrowie mleczaków jest równie ważne, jak stałych zębów, bo już w dzieciństwie można nabawić się próchnicy, która będzie miała negatywny wpływ na nasze uzębienie w przyszłości. Dzięki temu w dorosłym wieku będziemy mogli uniknąć spotkania z dentystą specjalizującym się w endodoncji, czyli leczeniu kanałowym. Stosuje się je w przypadku poważnych ubytków czy złamań zębów, a także gdy zmagamy się z martwicą miazgi. Nie zawsze wszystkie zęby da się uratować – czasem musimy pogodzić się z tym, że któryś trzeba usunąć. Taki zabieg przeprowadza stomatolog o specjalności chirurgia. Następnym etapem w takiej sytuacji jest skorzystanie z usług protetyka lub implantologa, którzy przywrócą nam ładny, choć już nie naturalny, uśmiech. Możliwość skorzystania z usług wszystkich tych lekarzy specjalistów w jednym miejscu to duże udogodnienie i wygoda, a także mniejszy stres.