Niedokwaśność żołądka woda zjonizowana, dlaczego warto po nią sięgać?
Organizm dorosłego człowieka składa się w blisko 70% z wody. Najwięcej wody tracimy poprzez pot. Przyjmuje się, że dla prawidłowego funkcjonowania poszczególnych narządów naszego organizmu, powinniśmy wypijać dziennie 2 lity wody. W lecie najlepiej dostarczać ją organizmowi co godzinę, w postaci jednej wypitej szklanki. Czy wiesz jednak, że istnieją także wody o specjalnym przeznaczeniu? Jedną z nich jest woda zjonizowana.
Niedokwaśność żołądka woda zjonizowana, co to takiego?
Woda zjonizowana to woda o charakterze alkalicznym. W praktyce oznacza to więc, że ma ona zasadowy lub kwaśny odczyn, który uzyskuje w procesie elektrolizy.
Niedokwaśność żołądka woda zjonizowana – jaki rodzaj wybrać?
Jeżeli zamierzamy pić zjonizowana wodę, to najlepszym jej rodzajem będzie woda zjonizowana alkaliczna. W lecie to świetny sposób, aby skutecznie nawodnić nasz organizm. Woda to ma właściwości oczyszczające z wszelkich niebezpiecznych toksyn. Z kolei w przypadku niedokwaśności żołądka woda zjonizowana może skutecznie wspomagać żołądek w wytwarzaniu kwasu solnego.
Niedokwaśność żołądka woda zjonizowana, alkaliczna – zalety
Jeśli doskwiera nam niedokwaśność żołądka, woda zjonizowana może skutecznie wyeliminować ten problem. Posiada ona bowiem optymalną wartość pH, dzięki czemu jest w stanie pobudzić nasz żołądek do efektywniejszego produkowania kwasu solnego, poprzez stopniowe zwiększanie jego zasadowości. Jej zalety docenią także osoby z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Woda zjonizowana alkaliczna usprawnia pracę układu nerwowego oraz pomaga w walce z wolnymi rodnikami. Dzięki temu możemy cieszyć się gładką, jędrną i zdrowo wyglądającą skórą, natomiast nasze komórki będą w stanie szybciej się zregenerować.
Inne zastosowania wody jonizowanej
Woda zjonizowana jest chętnie wykorzystywana w przypadku leczenia oparzeń, ukąszeń owadów czy skaleczeń. Można nią w sposób bezpieczny przemywać błony śluzowe. Wspomaga walkę z trądzikiem oraz eliminuje wszelkie bakterie i roztocza, z którymi mamy do czynienia na co dzień.