Navigation Menu+

Kurs pierwszej pomocy- dlaczego to takie ważne.

Posted on lut 26, 2021 by in porady |

Wychodząc z domu, nigdy nie zakładamy, że stanie się coś złego. Idziemy nieświadomi tego, że niebezpieczeństwo może czyhać tuż za rogiem. Oczywiście nie chodzi o to, że mamy bać się  żyć, ale o to, aby to życie w sytuacji zagrożenia umieć ratować. Usprawiedliwienie oparte na tym, iż pomoc nie została udzielona, gdyż nie wiedzieliśmy, w jaki sposób to uczynić, może mieć swoje konsekwencje prawne. Przepisy wyraźnie mówią o tym, że osoba, która nie udzieli potrzebującemu pierwszej pomocy w sytuacji gdy nie istnieją okoliczności zagrażające jej zdrowi i życiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Czy jednak na prawdę trzeba zachęcać ludzi do udzielania pomocy innym poprzez groźby karalne? Chęć niesienia pomocy powinna być zaszczepiana już od najmłodszych lat, tak żeby społeczeństwo miało świadomość tego jak ważne jest posiadanie wiedzy na temat ratowania życia. Nigdy nie wiemy, kiedy taka umiejętność może uratować drugiego człowieka. 

Kurs pierwszej pomocy Łódź – stawiamy na praktykę. 

Ergonomica BHP to miejsce, w którym zrzeszamy najlepszych specjalistów w dziedzinie pierwszej pomocy. Znają oni zagadnienie nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim są praktykami. Ich doświadczenie, daje Państwu gwarancję tego, że zajęcia przyniosą zamierzony efekt. Celem naszych spotkań jest przygotowanie każdego uczestnika kursu do sytuacji, w której musi on zmierzyć się ze swoimi lękami, a następnie z  opanowaniem, udzieli poszkodowanemu wymaganej pomocy przedmedycznej. 

Co znajduje się w programie kursu?

Podczas kursu pierwszej pomocy w Łodzi, organizowanego przez Ergonomica BHP, uczymy jak prawidłowo ocenić stan zdrowia poszkodowanego, w jaki sposób poprawnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, ustalić pozycję bezpieczną, a także pokażemy jak obsłużyć defibrylator. Do ważnych kwestii należy także umiejętność prawidłowej reakcji podczas ataku epilepsji, zadławienia, oparzenia i omdlenia. Prowadzimy także zajęcia w zakładach pracy, gdzie odpowiednie przepisy regulują liczbę osób, która musi mieć ukończony kurs pierwszej pomocy. Łódź jest gotowa na to, aby nauczyć Cię ratować ludzkie życie.