Navigation Menu+

Kto powinien skorzystać z porad dietetyka?

Posted on paź 3, 2022 by in diety |

Już przez dłuższy czas nie czujesz się dobrze w swoim ciele? Chcesz zmienić swoje życie pod kątem żywieniowym i poprawić samopoczucie? W takim razie koniecznie skorzystać z porad dietetyka. Poznań jest przykładem miasta, w którym takie porady można znaleźć. Zmienisz już swoje podejście, jeśli przeczytasz nasz artykuł. Dowiesz się z niego, kiedy nawiązanie współpracy z dietetykiem jest rekomendowane. Zapraszamy do lektury!

Złe nawyki żywieniowe i nieprawidłowy jadłospis

Twoje jadłospisy bazowały już na wytycznych wielu diet świata? Nadal nie widzisz efektów pomimo regularnego uprawiania sportu? Takie problemy dotyczą wielu osób na całym świecie. Dlatego też w pewnej chwili kontakt z dietetykiem okazuje się niezbędny. Dietetyk zawsze doradzi. Co więcej, może także poprawić stan wiedzy u pacjenta. To bardzo ważny aspekt, zwłaszcza jeśli ludzie stosują skrajnie niezdrowe diety, opierające się na przykład na dużych ilościach tłuszczu, których organizm nie jest w stanie zmetabolizować. 

Istnieją różne problemy z wag, jednak w większości przypadków to zła interpretacja zasad danej diety, czyli sposobu odżywiania. Współczesne życie cechuje się stresem i ograniczonym czasem, co wynika z ciągłego pościgu za marzeniami i karierą. W rezultacie wiele osób ogranicza drastycznie kalorie, nie myśląc o potencjalnych konsekwencjach. 

Choroba a masa ciała

Zazwyczaj problemy z nadwagą wiążą się z jedzeniem produktów o niskiej jakości lub zbyt dużej nadwyżki energetycznej. Jednak przyczynami zbyt dużej masy ciała mogą być choroby. Mowa tutaj głównie o cukrzycy, niedoczynności tarczycy, zaburzeniach w poziomie hormonów płciowych. W przypadku borykania się z takimi chorobami nie należy samodzielnie dobierać diety i skontaktować się z osobą, która wie doskonale, czym jest dietetyka. Poznań jest miejscem pracy wielu wykwalifikowanych specjalistów.

Dietetycy wskazują, że współpraca z nimi jest konieczna, gdy potencjalny klient chce zdrowo schudnąć, wykonać badania, aby sprawdzić stan zdrowia, czy też chce rozwiązać w sposób przemyślany problem żywieniowy.