Navigation Menu+

Kiedy udać się po pomoc do dermatologa-wenerologa? 

Posted on kwi 22, 2021 by in porady |

Kiedy udać się po pomoc do dermatologa-wenerologa?

Wielu z nas zanim uda się do gabinetu lekarskiego, próbuje leczyć się na tak zwaną własną rękę. Niestety często prowadzi to do tego, że kiedy już udamy się do specjalisty, to dolegliwość, z jaką borykamy się już od dłuższego czasu jest bardzo zaawansowana, przez co leczenie będzie trudniejsze, kosztowniejsze i będzie trwało dłużej. Dlatego też nie warto bagatelizować sygnałów, jakie wysyła nam nasz organizm i kiedy tylko zauważymy coś niepokojącego, to powinniśmy udać się na konsultacje ze specjalistą w danej dziedzinie. Zastanawiasz się, czym konkretnie zajmuje się dermatolog-wenerolog? Zatem zapraszamy do lektury! 

O tym, z jakimi problemami należy zgłosić się do dermatologa raczej nie trzeba nikomu przypominać. W największym skrócie leczy on wszelkiego rodzaju choroby skóry – zarówno o podłożu wirusowym, bakteryjnym, jak i grzybiczym. Gabinety dermatologów często odwiedzają osoby młode, w okresie dojrzewania, które nie mogą poradzić sobie z trądzikiem czy też mają atopowe zapalenie skóry (AZS). Podane przykłady to tylko ułamek tego, z czym zgłaszają się pacjenci, zaniepokojeni stanem swojej skóry. A dermatolog-wenerolog, to specjalista nie tylko od chorób skóry, ale też chorób wenerycznych. 

Leczenie w gabinecie wenerologa

Chcąc zostać dermatologiem lub wenerologiem konieczne jest ukończenie tej samej specjalności. Stąd też często lekarz dermatolog-wenerolog przyjmuje w swoim gabinecie pacjentów z problemami skórnymi, jak i wenerycznymi, tak jak ma to miejsce w naszym Centrum Dermatologicznym. Kiedy zgłosić się na wizytę do specjalisty z zakresu wenerologii? Pomoc może być potrzebna wtedy, gdy zaobserwujemy u siebie świąd w okolicach intymnych, pieczenie, zaczerwienienie, krostki, nieprzyjemny zapach czy ból podczas stosunku. Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, lekarz musi obejrzeć zamiany, aby na tej podstawie móc postawić diagnozę i rozpocząć leczenie lub zlecić dodatkowe badania. W naszym Centrum Dermatologicznym zapewniamy leczenie z wykorzystaniem najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod, które przynoszą szybką ulgę i przywracają komfort życia.