Navigation Menu+

Depilacja – zrób to sama

Posted on lut 7, 2017 by in informacje, kosmetyka |

Chcesz ubrać mini, wyglądać pięknie i powabnie i zakładając pończochy zauważasz problem. Włosy na nogach! Przypominasz sobie nagle, że i w innych miejscach zaniedbałaś się trochę,
a do kosmetyczki już nie zdążysz. Co robić?

Nie martw się, coraz więcej zabiegów kosmetycznych można przeprowadzić samodzielnie w zaciszu domowym. Nawet tuż przed wyjściem.
Jeżeli mamy w naszej toaletce plastry do depilacji, wosk do podgrzania w mikrofali, podgrzewacz do wosku w puszce czy też w rolce, to nie musimy się zbytnio martwić, gdyż depilacja przebiegnie sprawnie. A jeżeli nie posiadamy podręcznego sprzętu to tego typu zabiegów? Czy pozostaje nam maszynka do golenia?

Nie. możemy zastosować domowe sposoby, które są szybkie i tanie. Można zrobić słodką maskę do depilacji gotując cukier z odrobiną wody i kilkoma kroplami cytryny. Wszystko gotujemy
w aluminiowym garnku, doprowadzając do wrzenia. Potem gotujemy masę jeszcze kilka minut, aż do jej zgęstnienia. Pastę pozostawiamy do wystygnięcia, sprawdzając co chwilę jej temperaturę. Gdy już można ją dotknąć mokrą ręką, należy wyrobić masę jak ciasto i nakładać na miejsca owłosione. Robimy kawę, siadamy wygodnie i czekamy, aż masa zastygnie. Energicznym, zdecydowanym ruchem zastygniętą pastę zrywamy.

Ale przed wykonaniem depilacji, należy pamiętać o kilku zasadach, które zmniejszą ból i pozwolą uniknąć komplikacji po zabiegu:

  1. aby nie dopuścić do wrastania włosków oraz ułatwić ich usuwanie należy przed rozpoczęciem depilacji zrobić peeling;
  2. używając np. spirytusu kosmetycznego, skrobi lub talku odtłuszczamy i suszymy skórę;
  3. prawidłowe nakładanie wosku polega na kładzeniu go z włosem;
  4. maskę lub paski usuwane powinny być pod włos
  5. usuwanie wosku musi odbywać się ruchem zdecydowanym i szybkim
  6. w celu usunięcia resztek wosku, przetrzyj wacikiem nasączonym oliwką miejsca, które zostały wydepilowane.

Jednak, mimo wielu możliwości depilacji w domu, w przypadku usunięcia włosków w okolicach bikini proponuje jednak skorzystać z wizyty u kosmetyczki. Są to miejsca wrażliwe i bardziej narażone
na podrażnienia, szczególnie w okolicach pachwin. Kosmetyczka sprawnym i fachowym ruchem usunie włosy i bez krępacji można będzie skorzystać z wizyty na basenie lub plaży w skąpym stroju kąpielowym.