Navigation Menu+

Czym są skarpety bezuciskowe?

Posted on wrz 5, 2019 by in leczenie |

Siedzący tryb życia, brak ruchu, genetyczne skłonności czy choroby zwyrodnieniowe mogą prowadzić do puchnięcia i bólu łydek, kostek i stóp.

Coraz popularniejszym sposobem na zapewnienie ulgi obolałym nogom jest noszenie bielizny medycznej. Czym są skarpety bezuciskowe? Komu dedykowane są tego typu produkty? Sprawdź!

Skarpety bezuciskowe – tajna broń w walce o zdrowe nogi

Skarpety bezuciskowe zaliczane są do grupy produktów medycznych. Mogą mieć one charakter profilaktyczny albo terapeutyczny. Tego typu skarpety czy podkolanówki nie posiadają typowego ściągacza wywierającego nacisk na łydkę i udo, ale ściśle przylegają do stopy i nogi na całej jej długości. Specyficzna budowa bielizny pobudza krążenie krwi w kończynach dolnych. Dzięki uciskowi o odpowiedniej sile zastawki w żyłach prawidłowo się zamykają, nie tamując tym samym swobodnego przepływu płynów ustrojowych. Większość skarpet kompresyjnych wykonana jest z naturalnych, antyalergicznych materiałów (bawełny, włókna bambusowego) o przepuszczającej strukturze i antybakteryjnych właściwościach. Elastyczne, idealnie dopasowane skarpetki lub podkolanówki posiadające delikatne szwy lub całkowicie ich pozbawione zapewniają maksymalną swobodę ruchów. W sprzedaży znajdują się modele o zróżnicowanej sile kompresji, co pozwala na znalezienie wariantu dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Dla kogo skarpety bezuciskowe?

Skarpety bezuciskowe dedykowane są kobietom i mężczyznom skarżącym się na puchnięcie nóg i stóp, odczuwanie bólu, prowadzących siedzący tryb życia oraz, wręcz przeciwnie, intensywnie trenujących sportowców. Komplet bielizny medycznej powinien znaleźć się w szafie każdej osoby chodzącej na co dzień na szpilkach oraz w walizce podróżników spędzających dużą ilość czasu za kierownicą albo w samolocie. Skarpety bezuciskowe są mile widziane w garderobie kobiet w ciąży, które szczególnie narażone są na obrzęki nóg. Nowoczesne skarpety kompresyjne są skutecznym narzędziem pomagającym zdusić w zarodku pierwsze objawy pojawiających się żylaków. Według specjalistów regularne noszenie medycznych skarpet służy profilaktyce zakrzepicy i zatorowości u unieruchomionych pacjentów, sprzyja higienie, niweluje problemy z przepływem krwi u diabetyków.

Szeroki wybór dla Twojej wygody

Skarpety bezuciskowe przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Czołowi producenci oferują szeroki wybór różnorodnych produktów różniących się od siebie fasonem, krojem, kolorem i grubością materiału. Wśród dostępnych wariantów nie brakuje zarówno klasycznych, czarnych skarpet, jak i eleganckich pończoch, które z pewnością będą mile widziane w garderobie każdej eleganckiej kobiety. Co istotne, bielizna medyczna będzie spełniała swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie odpowiednio dobrana do obwodu łydki, uda i rozmiaru stopy. W dobrych sklepach znajdziesz bieliznę kompresyjną dedykowaną sportowcom, diabetykom, pacjentom leżącym oraz osobom, które przeszły różnego rodzaju zabiegi, sportowcom, modele usprawniające przebieg terapii owrzodzeń żylnych oraz przyjazne skórze skarpety dla alergików.